Anasayfa / Teknoloji / ZTE T98 Tablet

ZTE T98 Tablet


NVIDIA’nın Tegra 3 işlemcisinin 4 çekirdekli olduğunu biliyorduk ama bu 4 çekirdekli işlemcinin ilk ZTE T98 gibi küçük bir cihazda kullanılabileceğini hiç düşünmemiştik.

4 çekirdekli işlemciyi yüksek verimle kullanmak gerçekten çok zor olsa gerek. Ancak 4 çekirdeğin enerji ihtiyacını yeteri kadar karşılayan uzun pil ömürlü bataryası ve 4 çekirdeğim tam verimle kullanılabilen işletim sistemi sayesinde, ZTE T98 tablet piyasasının “Road Runner” ı.

ZTE T98 Fiyatı ve özellikleri:

1280×800 çözünürlüklü, 7″ inch ekrana sahip olan ZTE T98, NVIDIA’nın Tegra 3 işlemcisini kullanıyor. Tablette işletim sistemi olarak da Android 3.2 Honeycomb işletim sistemi kullanılmış. 1 GB RAM belleğe sahip tablet ön yüzünde 2 MP ve arka yüzünde 5MP olmak üzere iki adet kameraya sahip. ZTE T98’in kalınlığı 11.5 mm ve içinde bir de 3G modem bulunuyor. Ayrıca hafıza olarak 16 GB dahili hafıza imkanı sunuyor. Tüm bu özelliklerin ihtiyacını karşılayacak 4000 mAh bataryaya sahip olan tabletin batarya ömrü de oldukça uzun.

ZTE T98’in piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

kaynak: TeknoKampus
Not: kaynak sitede tegra 3 işlemcinin 5 çekirdekli oldugu söz konusu fakat yanlış
Nvidia tegra 3 işlemci 4 çekirdeklidir, 2 farkli model, biri 1Ghz digeride 1.5 Ghz hılara sahiptirler.Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top