Anasayfa / Ekonomi / Zarara rağmen hisseleri uçtu

Zarara rağmen hisseleri uçtu


Blackberry hisseleri dün yüzde 16 yükseldi. Şirketin iPhone’un üreticisi Foxconn ile yaptığı imalat anlaşması firmanın açıkladığı 4.4 milyar dolarlık zarar rağmen yatırımcıya umut verdi.

Blackberry hisselerinde garip hareket… Dün 4.4 milyar dolar zarar açıklayan şirketin hisseleri dün seans sonunda yüzde 16 yükseldi.
Hisselerin bu kadar yükselmesine gerekçe olarak şirketin iPhone’u üreten firma ile yaptığı üretim anlaşması gösteriliyor. Tayvanlı dev şirket Foxconn bundan sonra Blackberry telefonlarının donanımını üretecek. Foxconn aynı zamanda Apple ve Amazon için de ürün imal ediyor. Teknoloji çevreleri ise Blackberry’nin telefon işinden çok zarar ettiğini ve artık yeni cihazlar üretmemesinin firma için daha iyi olacağı görüşünde. Uzmanlar Blackberry’nin operasyon maliyetlerini azaltarak yazılım yolunda ilerlemesi gereken bir firma olduğuna inanıyorlar.

SATIŞLAR ÇÖKTÜ
Blackberry ile Foxconn arasında yapılan anlaşma gereği Blackberry şirkete ürünlerini yaptırmak için para ödeyecek aynı zamanda da Blackberry’nin yılsonu kârından Foxconn belli bir miktar para alacak.
Blackberry de satışların iyi gitmediğini rakamlar ortaya koyuyor. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 1.1 milyon telefon satan şirket. 2010 yılının son çeyreğinde 14.6 milyon adet telefon satmayı başarmıştı. kaynak hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top