Anasayfa / Gündem / Yüzücü Engin Bilgili havuzda hayatını kaybetti

Yüzücü Engin Bilgili havuzda hayatını kaybetti


28. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı İstanbul seçmelerine katılan yüzücü Engin Bilgili (39), uzun süre su altında kaldı. İddiaya göre seyircilerin fark ettiği Bilgili, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

haber detay h1464085334

Güngören’de bulunan Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzunda, 28. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı İstanbul seçmeleri gerçekleştirildi. Seçmelere katılan Engin Bilgili yüzdüğü sırada henüz bilinmeyen bir nedenle havuzun dibine battı. Seyircilerin fark ettiği Bilgili, havuzdan çıkarılarak ilk müdahalesi yapıldı. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Bilgili, hayatını kaybetti.

Cenazeyi almak için Adli Tıp Kurumuna gelen Bilgili’nin arkadaşı Alpay Dede, yaşananları şöyle anlattı: “Nasıl olduğuna dair tam bir bilgi yok. Onun için Adli Tıp Kurumundayız.

Uluslararası bir organizasyon, hakemler var, komite var. Akla, hayale gelmeyecek bir şey. Kaderden ziyade ihmaller zinciri olduğunu düşünüyoruz. Su da ne kadar kaldığına dair çelişkili bilgiler var.” kaynak haberturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top