Anasayfa / Teknoloji / YouTube’a 360 derece canlı yayın özelliği geliyor

YouTube’a 360 derece canlı yayın özelliği geliyor


Oturduğunuz yerden farklı mekanlara ve etkinliklere doğru yelken açabileceksiniz.

haber detay h8567448565631454511463499

Dünyanın en büyük video kütüphanesi YouTube, kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Yakın zamanda 360 derecelik video oynatma ve 4K desteği gibi yenilikler getiren platform, önümüzdeki günlerde gelişmiş bir canlı yayın sistemine de el atmak istiyor. Aslına bakarsanız YouTube’ta zaten canlı yayın özelliği var. Ama bu kez düşünülen, bu canlı yayınların 360 derecelik sunulması ve takipçilerin de VR gözlükleraracılığıyla bu yayınları takip edebilmeleri.

BuzzFeed News’ta yer alan bilgilere göre YouTube’un bu yönde çalışmaları var, ama bunların kullanıcılara ne zaman sunulacağı belli değil. Çünkü teknik anlamda bazı zorluklar bulunuyor ve bu zorluklar da an itibarıyla sorunlar oluşturuyormuş.

Eğer sorunsuz bir işleyiş sağlanabilirse, filmlerden spor organizasyonlarına, konserlere kadar birçok etkinlik 360 derece ve canlı olarak yayınlanabilir ve yepyeni bir yayıncılık dönemi başlayabilir.

Youtube’da videoları hızlandırmak ya da yavaşlatmak

Unutmadan şunu da ekleyelim. NextVR, geçtiğimiz yılın ekim ayında NBA’in açılış maçını 360 derece canlı yayınla sporseverlere sunmuştu.

Yeni bilgiler oldukça haberdar edeceğiz. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top