Anasayfa / Gündem / Yılbaşı hediyeleriyle yüzlerini güldürdüler

Yılbaşı hediyeleriyle yüzlerini güldürdüler


İZMİR’in Seferihisar ilçesinde, belediyenin başlattığı kampanyayla toplanan eşya ve oyuncaklar, yılbaşında Suriyeli çocuklara dağıtıldı.

haber detay h122015183451_4

Seferihisar Ürkmez Mahallesi’nde mandalina işleme tesislerinde çalışan Suriyeliler sığınmacıların çocuklarının yüzleri, CHP’li Seferihasar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı kampanyayla güldü. ‘Yılbaşında sevinmek onların da hakkı değil mi?’ sloganıyla başlatılan kampanyada toplanan onlarca oyuncak, kışlık kıyafet ve kışlık malzemeler Belediye çalışanları tarafından çocuklara verildi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Suriye’deki savaş nedeniyle evlerini, vatanlarını terk etmek zorunda kalmış ve kamplarda yer bulamamış, hayata tutunmak için bilmedikleri topraklara göçüp, buralara kadar gelmiş Suriyelilere, Seferihisarlılar olarak elimizi uzattık. Seferihisar’da yaşayanlar da kampanyamıza büyük destek verdi. . Kampanyamızı komşusu açken tok yatan olmamak, küçük bir çocuğun minicik ayaklarını ısıtmak, bir oyuncakla yüzünü güldürebilmek için yaptık. Dileriz ki 2016 yılı bütün bu yardımlara ihtiyaç duymadan topraklarına, yuvalarına kavuştukları bir yıl olsun” dedi.
haber detay h31122015183451_0
Yeni yılla ilgili beklentilerini de açıklayan Başkan Soyer, barış vurgusu yaptığı mesajında şunları söyledi:

“Yeni yıldan en çok barış diliyoruz. Daha fazla acı yaşanmadan bir an önce barış gelsin topraklarımıza, en büyük dileğimiz bu. Diliyoruz ki, kardeşin kardeşi öldürmediği, masum insanların cezaevlerinde çürütülmediği, barışın ve dayanışmanın, bir arada yaşama kültürünün hakim olduğu bir yıl olsun. Diliyoruz ki, korku değil güven, düşmanlık değil kardeşlik, yoksulluk değil refah, nefret değil, sevgi, saygı ve güleryüz yılı olsun 2016. Bütün kalbimizle inanıyoruz ki, 2016 Seferihisar’ın yıldızının daha çok parlayacağı bir yıl olacak. Daha çok çalışacağız ve Seferihisarlılar’ın gurur duyacağı, Seferihisarlı olmayanların imrenip gıptayla bakacağı bir kent olacağız. Yeni yıl bizim yılımız olacak. Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yıl diliyorum.” kaynak sozcuSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top