Anasayfa / Teknoloji / Yeni Windows ücretsiz olacak

Yeni Windows ücretsiz olacak


Bu zamana kadar Windows Blue kod adıyla yazdığımız yeni Windows’un adının Windows 8.1 olacağı ve Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağı açıklandı

windows 8.1 blue 58075

Microsoft düzenlediği BUILD Conference ile Windows Blue kod adlı işletim sistemine dair detayları açıkladı. Etkinlikte sahneye çıkan yeni Microsoft CFO’su Tami Reller, yeni işletim sisteminin isminin Windows 8.1 olacağını doğruladı. Bu doğrulama ile, Microsoft’un her 2-3 yılda bir işletim sistemi geliştirme stratejisinden, Apple gibi kısa aralıklarla ücretsiz güncellemeler sunma yoluna gittiği de resmiyet kazanmış oldu.

Daha da önemlisi, kullanıcılara direkt olarak masaüstü ile başlatma seçeneği, başlat menüsünü geri getirme ve Metro arayüzü için daha iyi fare desteği gibi özellikler getirecek olan Windows 8.1 ücretsiz olacak. Windows 8 kullanıcıları yeni işletim sistemini Windows Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilecekler.

Windows 8.1, bilgisayar üreticileri için de bir ümit oldu. 2013′ün ilk yarısında tarihinin en büyük düşüşünü yaşayan PC satışlarının düşüşünün yavaşlamasını umuyorlar. Etkinlikte sahneye çıkan Reller, Samsung, Lenovo, Dell ve Acer hakkında da konuştu. Hatırlayacağınız gibi tüm bu firmalar Windows RT’li ürün çıkarmayı reddetmiş ve Microsoft’un bu platformu pazarlama konusunda yetersiz olduğu konusunda açıklamada bulunmuşlardı. Reller, bu firmalara “ARM’nin esnekliğine ihtiyacımız var” diyerek yanıt verdi. kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top