Anasayfa / Sağlık / Yeni Burnu Alnında Büyüyor

Yeni Burnu Alnında Büyüyor


İngiltere’nin Hertfordshire bölgesindeki Chorleywood kentinde yaşayan 45 yaşındaki baba Paul Singleton, sağ burun deliğinde ortaya çıkan tümör nedeniyle geçirdiği ameliyat sonucu burnunun neredeyse tamamını kaybetti.

haber detay h915d0f25443958a2e8c5

Kanseri yenmeyi başaran adamın normal hayatına dönebilmesi için ona kıkırdak dokudan yeni bir burun inşa eden doktorlar, bu yeni burnun sadece 6 ayda çökmesi sonucu yeni bir yöntem arayışına girişti. Northwick Park Hastanesi’nden doktorlar Singleton’a eğer isterse onun için alnında yeni bir burun büyütebileceklerini söyledi ve normal bir görünüme kavuşmak isteyen adam da bu teklifi kabul etti.

YAPTIKLARI BURUN 6 AYDA ERİDİ
haber detay h25443958a2e8a1
Yaşadıkları ile ilgili İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Singleton “İlk önce kaburgalarımdan aldıkları kıkırdağı, kolumdan aldıkları damarları ve alnımdan aldıkları deriyi kullanarak bana bir burun yaptılar. Ancak bu burun en başta devasa ve şişkin görünüyordu” dedi.

Operasyon sonucu vücudunun yara bere içinde kaldığını ancak yeni burnunun 6 aylık bir sürede iyice küçülüp sonunda tamamen eridiğini söyleyen Singleton “Bana dışarı çıktığımda kullanmam için plastik takma bir burun verdiler. Ama görünümü utanç vericiydi ve hapşırdığımda düşüyordu. Bu nedenle ben bu protezi kullanamadım” dedi.

Singleton bunun üzerine Mart ayında doktorların kendisine “alnında yeni bir burun büyütme” projesini teklif ettiğini ve bu teklifi seve seve kabul ettiğini söyledi.

Paul Singleton ilk etapta doktorların fazladan deri oluşumunu sağlamak için alındaki bir bölgeyi şişirerek genişletmeye başladıklarını açıkladı. Kız arkadaşı ile planladığı düğünü de“alnındaki burun” nedeniyle bir yıl ertelemek zorunda kalan Singleton, derinin hızla oluştuğunu ve doktorların gelecek ay ürettikleri burnu uygun yerine nakletmeyi planladıklarını da söyledi. kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top