Anasayfa / Magazin / Yeminini bozan yarışmacı pişman oldu

Yeminini bozan yarışmacı pişman oldu


Tamer Karadağlı’nın sunumuyla ekrana gelen yarışmada, yarışmacılardan birisi defalarca yemin etmesine rağmen sözünde durmadı ve parayı tek başına kazandı.

haber detay 29470674

Aydeniz ile Cihan isimli iki yarışmacı, Güven Bana yarışmasının tarihinde bir ilke imza atarak finale kadar sorunsuz bir şekilde ilerledi. 15 sorunun sonunda ise 72 bin TL rakamına ulaşmayı başardılar.Daha sonra ise birbirlerini yarı yolda bırakmayacaklarına dair yeminler ederek ailelerine danışmak üzere ayrıldılar.

Özellikle Cihan adlı erkek yarışmacı Aydeniz’e dönerek “Yemin ediyorum bak, Kur’an çarpsın ki sözümden dönmeyeceğim, düğmeye basmayacağım” diyerek ailesinin yanına gitti. Dönüşte ise iki taraf da büyük bir kararlılıkla yarışma alanına doğru ilerlemeye başladı. Stüdyodaki izleyicilerin de alkışları eşliğinde yarışma alanına doğru ilerleyen yarışmacılar, Karadağlı’nın taraflara yaptığı tekliflere kulak asmadan yoluna devam etti. Ancak teklif 72 bin TL’ye ulaştığında Cihan dayanamadı ve butona bastı. Bu şekilde Cihan, ikiye bölünmesi planlanan 72 bin TL’ye tek başına sahip olmuş oldu. Ancak Cihan daha sonra pişman olarak kazandığı parayı yarışmacı arkadaşı Aydeniz ile paylaşmaya karar verdi.

VIDEO IZLE:

Yarışmacılar Aydeniz ve Cihan yaşadıklarını A Haber’de yayınlanan Jurnal’de anlattılar.

Cihan Gümüş: Biz tabi yarışmayı orada bitirdikten sonra, bizim yarışma çok iyi devam ediyordu, iki gün ayrı olmuştu, ikinci gün, final yayınlandığında evde televizyonda izlerken kendimi vicdanen çok kötü hissettim. Arkadaşıma bir söz verdim, sözümü tutacağıma dair yemin ettim, aileme de söyledim. Basma niyetinde değildim, 72 milyara saniyeler kala düğmeye bastım. Heyecanın ve oradaki atmosferin yaşattığı bir şeydi. Orada rol yapmanız mümkün değil. Normal yaşantınızda da insanlar yemin eder. Bu ağız alışkanlığı. Niyetim onu orada kandırıp o paraya göz koymak değil. Son saniyeye kadar bekledim. Vicdanen rahatsız olduğum için kazandığım parayı arkadaşımla paylaştım. Açıkçası çevreyle ilgili bir karar değil, vicdanımla ilgili bir karar, benim çevrem beni tanıyor zaten. Yarışma ortamı heyecanlı bir ortam. Arkamızda insanlar var. Söz veriyorsunuz, karşılıklı, ilk defa görüyorsunuz birbirinizi. İstemediğim bir yemin ettim. Hoş olmayan bir yemin. Ben yarışma formatına aykırı bir şey yapmadım. Elhamdülillah Müslümanım, böyle olmasını istemezdim. İzlediğimde kendime şaşırdım, o heyecanla ne dediğinizi bilmiyorsunuz. Tüm Müslümanlardan özür dilerim. Satış görevlisiyim. Hangimiz yemin etmiyoruz ki. Özellikle satışta çalışıyorsanız, satış kökenli insansınız, ürün satıyorsunuz, yemin ederim haftaya elinizde olacak bu ürün diyorsunuz, bir yerde ağız alışkanlığı.

Aydeniz Aydoğdu: Ben orada güvenmiştim, sonuna kadar gidecektim. Teklifini kabul ediyorum. Ben bu parayı yardım için kullanacağım. Tekrar yarışsak Cihan ile aynı koltuğa otursak yine güvenir misiniz diye sorsanız güvenirim. Ben güvendim, çünkü dini konularda hassasım. Bu yarışmada basılır mı derseniz, basılıyormuş. Yarışma çok zor, sürekli duygularınızla çatışıyorsunuz. Cihan için çok üzüldüm, ona sosyal ortamlarda çok tepkiler geldi. kaynak sabah
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top