Anasayfa / Sosyal / Yaşlılılığını düşünüp, 81 kilo verdi

Yaşlılılığını düşünüp, 81 kilo verdi


Muğla’nın Ortaca ilçesinde, aşırı kiloları nedeniyle sağlık sorunları yaşayınca yürüyüş yapıp bisiklete binen, spor yapan 23 yaşındaki Cennet Aksoy, 28 ayda 81 kilo zayıfladı. Genç kız 154 kilodan 73 kiloya indi.

ZAYIFLAMAYA KARAR VERDİ
Dalyan Mahallesi’nde babasının çanta dükkanında çalışan Cennet Aksoy, aşırı kiloları yüzünden sağlık sorunları yaşamaya başlayınca zayıflamaya karar verdi.

154 KİLODAN 72 KİLOYA DÜŞMEYİ BAŞARDI
İnternetten öğrendiği diyet programıyla yaşamından şekerli ve hamurlu gıdaları çıkartan Aksoy, 20 ayın ardından 154 kilodan 73 kiloya düşmeyi başardı. Cennet Aksoy bu değişimi, sosyal medya hesabından eski ve yeni fotoğrafını yan yana koyarak ‘öncesi ve sonrası’ notuyla paylaştı.

PES ETMEDİ
Diyet yaparken hiçbir zaman pes etmediğini belirten Aksoy, “Hayatım boyunca hep kilolu bir insandım. 16 yaşından sonra aşırı kilo almaya başladım. 20 yaşıma bastığımda 154 kilo olmuştum ve bu beni çok üzmüştü. Hep zayıflama hayalim vardı. Kendimi güzel kıyafetler içinde hayal ederdim. Bunun için diyet yapmaya karar verdim, ancak başarısız sonuçlandı.

“HIRS YAPARAK DİYETE BAŞLADIM”
Bir gün bir kadın arkadaşım ‘Ameliyatsız zayıflayamazsın’ demişti. Hırs yaparak 2 Şubat 2014 tarihinde diyete başladım. Eğer diyeti bozarsam ameliyatı son çare olarak görüyordum. Diyete başladığımda pes etmedim. Hep kendime güç verdim ve pes etmemem gerektiğini anlattım. Her yıkıldığımda güçlenmesini bildim” dedi.

SIKILAŞMAK İÇİN ESTETİK AMELİYAT OLACAK
Hedefinin sıkılaşma için estetik ameliyatı olduğunu ifade eden Aksoy, “Hayalim olan güzel şeyleri yapabiliyorum. Kıyafetlere sığabiliyorum. Hiçbir zaman ameliyat olup kolayı seçmedim. Uyguladığım sağlıklı bir yemek listesi sporla zayıfladım.

“DALGA GEÇENLERE İNAT ZAYIFLADIM”
Zayıflama kararını da bir şaka uğruna ve dalga geçenlere inat yapmadım. Yaşlandığımda bu kiloyla ne yapacağım düşüncesi sayesinde zayıfladım. Hedefim ideal kiloma inmek ve estetik ameliyatlarımı olmaktı. Şimdi ameliyatlarım kaldı. İnşallah onu da başaracağım” dedi.
kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top