Anasayfa / Teknoloji / Yahoo’ya sattı, 17 yaşında milyoner oldu

Yahoo’ya sattı, 17 yaşında milyoner oldu


Henüz daha 17 yaşındaki Nick D’Aloisio, geliştirdiği Summly adlı uygulamayı, internet devi Yahoo’ya sattı milyoner oldu.

Nick D'Aloisio -  Summly adlı uygulamayı geliştirdi

İngiltere’de popüler medya kuruluşlarının haberlerini özetleyen Summly adlı uygulamanın Yahoo tarafından onlarca milyon sterline satın alındığı açıklandı. Ancak her iki taraf da, uygulama satışının ayrıntılarını kamuoyuna açıklamayı reddetti.

Uygulamanın kendisinin kapatılacağı ancak, özelliklerinin, Yahoo’nun mobil ürünlerinde kullanılacağı belirtiliyor.

YAHOO’DA ÇALIŞMAYA BAŞLADI

D’Aloisio’ya Yahoo’da bir iş verildiği de belirtiliyor. 17 yaşındaki gencin, Yahoo’da Summly’deki “üst düzey” çalışanlarıyla birlikte çalışmaya başlayacağı da belirtiliyor. BBC’nin haberine göre uygulama, D’Aloisio daha henüz 15 yaşındayken piyasaya sürülmüş ve 1 milyon sterlin (1,5 milyon dolar) civarında yatırım çekmişti.

EN GENÇ MULTİ MİLYONER

D’Aloisio’nun kendi başına zengin olan dünyanın en genç multi-milyonerlerinden biri olduğu belirtiliyor.

London Evening Standard’a konuşan D’Aloisio, “Ayakkabıları seviyorum. Muhtemelen yeni bir çift Nike ayakkabı alacağım. Fakat şu anda, sadece bu parayı biriktirmek ve bankaya yatırmak istiyorum.” dedi.

HİÇ AKLIMA GELMEZDİ

Summly uygulamasının bloguna bir mesaj bırakan genç, “15 yaşımda Summly’i kurduğumda, bu kadar süratle bu pozisyona geleceğimi hiç düşünmemiştim” diyor.

Yahoo’nun üst düzey yöneticisi Adam Cahan, Summly teknolojisinin, haberlere ilgiyi artırmak için yeni yöntemler ortaya koyduğu ve bilgiye hareket halindeyken ulaşan yeni nesle hitap edebildiğini söyledi. kaynak aksam
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top