Anasayfa / Teknoloji / Xiaomi’den Avrupa pazarında “akıl almaz” başarı

Xiaomi’den Avrupa pazarında “akıl almaz” başarı


Çin merkezli Xiaomi, artık dünyanın en önemli teknoloji firmalarından birisi konumunda. Yakın zamanda duyduğumuz üzere Avrupa pazarını domine etmek isteyen firma, buna şimdiden başlamış gibi görünüyor.

2018 başında bu yana duyurduğu Mi Mix 2S, Mi 6X, Black Shark ve Redmi S2 gibi modeller ile gündemden inmeyen dev üretici, Avrupa pazarında gerçek anlamda bir patlama yapmış durumda. Bir İngiliz araştırma şirketi Canalys‘a göre Xiaomi‘nin 2018 birinci çeyrek için Avrupa pazar payı tam yüzde 1.000 büyüme göstermiş.

Bu büyüme ile 2018 ilk çeyrekte Avrupa’nın dördüncü büyük akıllı telefon üreticisi halini alan firma, gerçekten her yerde inanılmaz ilgi görüyor. Listenin en başında yüzde 15.4 kayıp yaşayan Samsung bulunurken, ikinci sırada yüzde 5.4 kayıpla Apple yer alıyor. Nokia’nın beşinci sırada olduğu listenin bir diğer dikkat çeken ismi ise Huawei. Tam yüzde 38.6’lık bir büyüme gerçekleştiren firma, özellikle üç arka kameralı P20 Pro ile fırtına gibi esiyor. Çin merkezli üreticiler fiyat performans oranı yüksek modelleriyle artık sınırları dışına çıkıyor ve bu özellikle Samsung ile Apple için çok kötü görünüyor.

Xiaomi’nin büyük Avrupa planı
Geçtiğimiz günlerde duyduğumuz üzere şirket Avrupa’da büyümek istiyor. Gelen bilgiye göre Hong Kong merkezli CK Hutchison ile ortaklık kuran Xiaomi, akıllı telefonlarını resmi olarak Avusturya, Danimarka, İrlanda, İtalya, İsveç ve İngiltere‘ye getiriyor.

Başka firmalarla üretilen diğer ürünlerin ise bu ülkelere ek olarak Hollanda‘da yer alan büyük mağazalarda satışa çıkacağı belirtiliyor. CK Hutchison ile kurulan ortaklığın tüm “Mi” ekosistemi, IoT ürünleri ve diğer kişisel elektronik ürünlerini kapsadığı belirtiliyor. Açıklanan son rakamlara göre dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon firması olan Xiaomi, bu konuda rakiplerini korkutuyor. kaynak log
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top