Anasayfa / Teknoloji / Xiaomi Mi 8 bomba gibi geliyor!

Xiaomi Mi 8 bomba gibi geliyor!


Fiyat performans ürünleriyle dikkat çeken Xiaomi, kuruluşunun 8. yılına özel bir amiral gemi modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte Xiaomi Mi 8 hakkındaki tüm bilinenler!

Xiaomi Mi 8 3D yüz tanıma ve ekrandan parmak izi okuma sensörlerine sahip!

Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenilen Xiaomi’nin yeni amiral gemi modelinin Mi 7 ismiyle gelmesi bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre Xiaomi kuruluşunun 8. yılına özel olarak bu modele Xiaomi Mi 8 adını verecek.

Bununla birlikte en yüksek donanım özelliklerine sahip olması beklenilen Xiaomi Mi 8 rakiplerinin önüne geçmek için eline oldukça önemli kozlarda geçirmek istiyor.

Bir süredir gündemde olan modelde iPhone X modelinde olduğu gibi 3 boyutlu bir yüz tanıma teknolojisinin yer alacağı söylentiler arasında. 3D Structured Light kamera adı verilen sistemin Android tarafının en gelişmiş yüz tanıma modülü olacağı iddia ediliyor.

Buna ek olarak gelen son sızıntıda ise Mi 8 modelinde ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusunun yer aldığı görüldü. Halihazırda alıştığımız parmak izi tarayıcılarına kıyasla biraz yavaş çalıştığı için pek tercih edilmeyen bu ekrandan parmak izi okuyucu, yüz tanıma ile birlikte Xiaomi’nin elini güçlendirecektir.

6 inç boyutunda bir ekranla gelmesi beklenilen modelin kalbinde Snapdragon 845 işlemcisi yer alacak. 64 GB depolama ile 6 GB RAM, 128 GB depolama ile 6 GB RAM ve 256 GB depolama ile 8 GB RAM seçeneklerinin sunulacağı modelde 3170 mAh batarya yer alacak.

Modelin Xiaomi Mi Band 3 ile birlikte 31 Mayıs tarihinde tanıtılması bekleniyor.
Xiaomi Mi 8 için ne düşünüyorsunuz?
kaynak shiftdelete
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top