Anasayfa / Teknoloji / Windows Phone 8 ile çalışan en ucuz telefon

Windows Phone 8 ile çalışan en ucuz telefon


Huawei, yeni telefonu Ascend W1’ı ülkesi Çin’de 260 dolar fiyattan satışa sundu.

huawei ascend w1

Huawei’nin yeni telefonu Ascend W1’in yılın ilk çeyreğinde Avrupa pazarında olması bekleniliyordu. Çinli marka beklendiği üzere yeni telefonunu öncelikle kendi ülkesinde pazara sürdü.

Windows Phone 8 işletim sistemi ile çalışan telefonun Çin’deki satış fiyatı 260 dolar. Bu fiyatla Ascend W1, Çin’de Windows Phone 8 işletim sistemi ile çalışan en ucuz akıllı telefon konumunda. Amerika’da, 249 dolara satılan, Windows Phone 8 işletim sistemli Nokia Lumia 620’nin Çin’deki fiyatı ise 320 dolar.

Ascend W1’de, çift çekirdekli işlemci, 4 inç büyüklüğünde ve 480×800 çözünürlüğünde ekran bulunuyor.

Akıllı telefon pazarında güçlenmeye çalışan Huawei, ayrıca 2012 yılına ilişkin finansal sonuçlarını da açıkladı. Rakamlar Çinli üreticinin iyi bir yıl geçirdiğine işaret ediyor. Buna göre dünya satış gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8, karını da yüzde 33 artırmayı başaran şirketin satış geliri 220.2 milyar yuana (35.4 milyar dolar), net karı da 15.4 milyar yuana (2.48 milyar dolar) yükseldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Huawei CFO’su “Akıllı telefon penetrasyonumuz hala çok düşük seviyede. Ancak büyümekte olunan birçok alan var” dedi. kaynak computerworld
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top