Anasayfa / Teknoloji / Windows 10 için O özellik neden yok?

Windows 10 için O özellik neden yok?


Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10 son günlerde yep yeni özellikleri ile teknoloji gündeminde yerini alıyor. Windows 10 çıktı çıkıyor geldi gelecek derken özellikleri daha önemli yer almaya başladı.

haber detay h476874415362

Microsoft’un Windows işletim sistemini kısa süre sonra güncelleyeceği biliniyor fakat peki ya ARM işlemcili bilgisayarlar daha doğrusu tabletler için geliştirilmiş olan Windows RT tarafında ne olacak? Microsoft’un Surface serisi tabletlerinde Intel işlemcili ve normal Windows yüklü Pro modeller yola devam ediyor fakat NVIDIA Tegra işlemcili Windows RT yüklü ekonomik Surface serisi sona geldi.

Önceki Windows RT kullanıcıları içinse Windows 10 sonrasında ufak bir Windows 8.1 RT Update 3 güncellemesi sunulacak. Bu güncellemeye yönelik fazla bilgi verilmedi ve zaten beklentiler düşük. Eylül ayında sunulacak son Windows RT güncellemesinde Windows 10’daki gibi yeni kuşak ufak boyutlu Başlat menüsüne geçiş yapılacak. Kullanıcılar oldukça büyük ve ufak tip Başlat menüsü arasında geçiş yapabilecek.

Continuum ve Evrensel uygulama desteği gibi yeniliklerse Windows 10 API koşul olduğu için Windows RT güncellemesinde yer almayacak. Bunlara özel bir Windows 10 güncellemesi de olmayacak. Ne yazık ki Windows RT kullanıcıları için gelecek pek aydınlık değil. kaynak emlakpencerem
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top