Anasayfa / Teknoloji / Vestel ve Turkcell’den 4.5G işbirliği

Vestel ve Turkcell’den 4.5G işbirliği


Turkcell ve Vestel 4.5G teknolojisinde işbirliği yaptı. Akıllı telefonlarda yerli tüketimi artırmak isteyen Vestel, Turkcell için 4.5G teknolojisine uygun olarak ürettiği yeni Venus V3 5020 modelin tanıtımını yaptı.

haber detay h76840039290610

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katılımıyla Vestel City’de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda yerli akıllı telefon üretimi yapan Vestel’in Turkcell 4.5G lansmanına özel olarak geliştirdiği Venus V3 5020 tanıtıldı. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Vestel’in 16 bin çalışanı ve 1200 ar-ge personeli olduğunu söyledi.

Akıllı telefon pazarının televizyon pazarından 5 misli büyük olduğunu kaydeden Erdoğan, artık akıllı telefon üreten ve ihraç eden bir Türkiye olduğunu söyledi. Venus V3 5020’nin yerli üretimin geldiği noktayı ve dünya ile rekabet edebilen Türkmühendisliğinin gücünü ortaya koyduğunu belirten Turan Erdoğan, 18 yıldır sektöründe ihracat şampiyonu olan Vestel’in bu birikimi ile akıllı telefon pazarında Türkiye’de edindiği tecrübeyi birleştirerek yakın dönemde dış pazarlarda da adından sıkça söz ettireceğini kaydetti.

Vestel City’de üretilen Venus V3 5020 akıllı telefonların, yurtdışı pazarlarında da yer alacağını belirten Turan Erdoğan, “Cari açığa neden olan en önemli kalemlerden biri akıllı telefon ithalatı. Bunun önüne geçecek, cari açığı azaltacak çalışmalara odaklandık. Artık akıllı telefon üreten ve bu telefonları dünyaya ihraç eden bir Türkiye var. Turkcell ile yaptığımız işbirliği hem ürün, hem hizmet ihracatı ile cari açığın azalmasına ve doğrudan istihdamın artmasına katkı sağlayacak. Bu nedenle bugünburada gerçekleştirdiğimiz toplantı ile Türkiye’nin ihracattaki en önemli ve tarihi hamlelerinden birini duyuruyoruz” diye konuştu.

Akıllı telefon üretiminde söz sahibi olmayı hedeflediklerini söyleyen Turan Erdoğan, Venus telefonlarının şu anda pazar payının yüzde 3,5 olduğunu açıkladı. Erdoğan bunu bir yıl içinde yüzde 10’a çıkarmak istediklerini belirterek, “Akıllı telefonda da global düşünüyoruz. Mutlaka ihracat yapacağız. İlk etapta Turkcell’in faaliyet gösterdiği 9 ülkeye ürünlerimizi sunacağız. Yurtdışı siparişlerini almaya başladık” dedi.

“4.5G’Yİ YERLİ TELEFONLA SUNUYORUZ”

Yerli üretimi desteklediklerini söyleyen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dünyada ticari terminallerin sunduğu en yüksek hızları destekleyen altyapı ile milyonlarca insanı birbirine bağladıklarını vurguladı. Vestel ile gerçekleştirilen işbirliği ile de Turkcell’in 4.5G hızını herkesin deneyimlemesini amaçladıklarını dile getiren Terzioğlu, “Turkcell olarak müşterilerimize hızlı, uygun fiyatlı ve en önemlisi yerli bir akıllı telefon sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yerli üretim alanındaki çalışmalarını gurur duyarak takip ettiğimiz Vestel ile hayata geçirdiğimiz bu işbirliği ile piyasaya, herkesin erişebileceği uygun fiyatlı bir telefon sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Türkiye’nin cari açığının azaltılmasına da katkıda bulunuyoruz. Yakında bu cihazlarıyurt dışında faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkelerde de satmaya başlayacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Venus V3 5020’nin ilk üretimini Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’na verdi. Lansmanın ardından Vestel yetkilileri üretim yapılan alanları gezdirdi. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top