Anasayfa / Gündem / Oyuncu Hacı Kamil Adıgüzel hayatını kaybetti

Oyuncu Hacı Kamil Adıgüzel hayatını kaybetti


Usta oyuncudan son dakika haberi geldi. ‘Kurtlar Vadisi Vatan’, ‘Sakarya Fırat’, ‘Kalp Gözü’ ve ‘Bir Sepet Elma’ gibi dizilerde rol alan oyuncu Hacı Kamil Adıgüzel, 78 yaşında hayata veda etti

Duyurduğu kötü haberler nedeniyle ‘sanat dünyasının felaket tellalı’ olarak anılan ses sanatçısı Onur Akay, bir süredir tedavi gören oyuncu Hacı Kamil Adıgüzel’in 78 yaşında İstanbul’da vefat ettiğini açıkladı.

Hacı Kamil Adıgüzel’in cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Fatih Camii’nden kaldırılacak. kaynak haberturk

HACI KAMİL ADIGÜZEL KİMDİR?
Hacı Kamil Adıgüzel biyografisi

1940 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kalp Gözü, Kurtlar Vadisi, Bir Sepet Elma, Sakarya Fırat, Eyüp Sultan Yolcusu dizilerinde rol almıştı.

Hacı Kamil Adıgüzel 14 Haziran 2018’de İstanbul’da 78 yaşında hayatını kaybetmiştir. Hacı Bayram Veli adlı filmde Somuncu Baba rolünde yer almıştır.

Oyuncu Hacı Kamil Adıgüzel’in rol aldığı diziler ve filmler arasında Kalp Gözü, Kurtlar Vadisi Vatan, Sakarya Fırat(2010-2011), Bir Sepet Elma, Kırık Kalpler(2009), Doğruluk Ekseni(2008), Kandil(2005), Eyüp Sultan Yolcusu(2006), Ritmini Arayan Kalpler(2010), Sırlar Dünyası, Kollama, Hacı Bayram Veli(2007) ve Güz Gülleri yer almaktadır.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top