Anasayfa / Gündem / Usta gazeteci Nail Güreli vefat etti

Usta gazeteci Nail Güreli vefat etti


Nail Güreli’nin vefat haberini TGC Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Olcayto yayınladığı başsağlığı mesajıyla duyurdu.

haber-detay-h815605468-7875931

Türkiye gazeteciler Cemiyeti önceki Başkanlarından Nail Güreli bugün İstanbul’da vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Olcayto Nail Güreli’nin ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı.

Olcayto başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki başkanlarından kıdemli gazeteci yazar Nail Güreli’yi kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşım ve kardeşim Nail Güreli gazeteciler için örnek bir kişiydi. Gazetecilik mesleğine ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne çok uzun yıllar hizmet verdi.Nail Güreli’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

NAİL GÜRELİ KİMDİR?
1932 yılında doğan Nail Güreli, Türk medyasının duayen gazeteci ve yazarlarından biri olarak kabul edilir. Gazetecilik mesleğine, 1952 yılında Hizmet gazetesinde muhabir olarak başladı.

Son Posta, Son Telgraf, Tan, Akşam, Vatan, İkdam, Hürriyet Haber Ajansı, Hürriyet, Güneş ve Milliyet gazetelerinde çalıştı. Son olarak Evrensel gazetesinde yazdı. 1959 yılında, yılın gazetecisi seçildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin çeşitli kademelerinde çalıştı ve 18 Mart 1994’ten 3 Nisan 2001 tarihine kadar başkanlığını yaptı. Mine Güreli ile evli ve bir çocuk babası olan Nail Güreli, Basın Şeref Kartı sahibidir.
Nail Güreli aynı zamanda TFF Yöneticisi Hüsnü Güreli’nin de amcasıdır. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top