Anasayfa / Ekonomi / Üreticiye 2 ayda 185 bin besilik hayvan dağıtılacak

Üreticiye 2 ayda 185 bin besilik hayvan dağıtılacak


Besilik Hayvan Dağıtımı Devam Ediyor!
İhtiyacı karşılamak amacı ile bakanlık tarafından üreticilere besilik hayvan dağıtımı işlemleri devam ediyor. Planlamalar dahilinde 2 ayda toplam 185 bin besilik hayvan dağıtılacak.

Piyasada ihtiyaç duyulan besilik büyükbaş hayvan talebini karşılamak için çalışmalar devam ediyor. Sektördeki ihtiyacı karşılamak için ithalat kapsamında büyükbaş besilik sığırların dağıtımını devam ettiren Et ve Süt Kurumu yetkilileri, üreticilerin dağıtılan hayvanların ırk özelliklerinden ve fiyatının uygun olmasından memnun olduklarını, bu kapsamda yapılan dağıtımların olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlayacağını söyledi.

Program kapsamında Mersin Uluslararası Limanına bir gemi vasıtası ile Güney Amerika’dan getirilen 25 bin adet besilik hayvanın üreticilere teslimatının başladığını belirten yetkililer, limana getirilen besilik hayvanların üreticiler tarafından incelendiğini, üreticilerin hayvanlar konusundaki taleplerini dinlediklerini ve çalışmalarını bu yönde ilerlettiklerini söyledi. Her zaman üreticinin yanında hareket etmeyi tercih ettiklerini belirten yetkililer, Et ve Süt Kurumu aracılığı ile ilk 6 ay için yapılan başvurular sonrasında 95 bin adet besilik sığırın teslimatının gerçekleştirildiğini söyledi.

185 Bin Teslimat Yapılacak
Şimdiye kadar program kapsamında 95 bin besilik sığırın teslim edildiğini, haziran ayında 90 bin adet hayvanın teslimatını planladıklarını, temmuz ayında ise bu sayının 95 bin olmasını hedeflediklerini belirten yetkililer, gerçekleşen teslimatlar sonrasında talep edilen miktarın karşılanmış olacağını söyledi.

Sevkiyatlar Devam Ediyor
Besilik hayvan ithalatı yaparak Türkiye’nin ihtiyacı olan kırmızı et ihtiyacını kasaplık et olarak almaktansa besilik hayvan olarak almayı daha doğru bulduklarını belirten yetkililer, üreticilerin besilik hayvanların fiyatından memnun olduklarını, hayvanların ırk özelliklerinin üretici tarafından memnuniyet ile karşılandığını söyledi. Gidişattan memnun olan üreticiler hayvan temini için taleplerin daha erken alınmasını istediklerini belirttiler. kaynak ekonomi7
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top