Anasayfa / Magazin / Ünlüler Fransa’dan kaçıyor!

Ünlüler Fransa’dan kaçıyor!


Servet vergisi %75 olunca!

Gerard Depardieu Rus vatandaşlığına geçti

Ünlü aktör Gerard Depardieu Rus vatandaşlığına geçtiğini doğruladı. Depardieu, Putin’e bir mektup yazarak yeni pasaportu için teşekkür etti. Depardieu’nün ardından Brigitte Bardot da yönünü Rusya’ya çevirdi.

Ünlü aktör Gerard Depardieu Fransız Birinci Kanalı TF1’e bir mektup yazarak Rus vatandaşlığına geçtiğini doğruladı. Ünlü aktör Rusya’ya pasaport talebinde bulunduğunu ve talebinin kabul edilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Fransız kanalı Gerard Depardieu’nün konuyu Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile görüştüğünü de yazdığı bilgisini verdi.

Gerard Depardieu’nün Rusya Devlet Başkanı’na çok büyük saygı duyduğunu ve bu saygının karşılıklı olduğu şeklinde Hollande’a düşüncelerini aktardığı da mektupta yer alıyor.

Gerard Depardieu, “Rusya bir hükümet başkanının bir vatandaşına sefil dediği bir ülke değil” dedi. Yüzde 75 servet vergisi getirilmesinin tartışıldığı bir dönemde Rus vatandaşlığına geçeceğini açıklayan ünlü aktörü Fransa Başbakanı Jean-Marc Ayrault “sefil” olarak tanımlamıştı.

Fillerin öldürülmemesi için

brigitte bardot 1285737Öte yandan Fransız aktris Brigitte Bardot da Rus pasaportuna başvurabileceğini belirtti. Hayvanseverliği ile bilinen Bardot, Fransa’nın Lyon kentindeki bir hayvanat bahçesinde iki filin uyutulup öldürülmesi halinde Rus pasaportuna başvuracağını yazdı. Ünlü Fransız aktris, bir hayvan mezarlığı haline gelen ülkeden kaçmak için başvuru yapabileceğini ifade etti.

Lyon’daki hayvanat bahçesinde 1999 yılından beri bulunan “Baby” ve “Nepal” adlı iki filin rahatsızlığı da vergi tartışmaları gibi gündemi meşgul ediyor. Hayvanat bahçesi veterinerleri iki filin taşıdıkları verem hastalığını diğer hayvanlara bulaştırabileceği riskiyle ötanazi izni istemişti. Fillerin öldürülmesine karşı düzenlenen protesto gösterilerine Brigitte Bardot ile Monaco Prensesi Stephanie de destek vermişti. kaynak Deutsche Welle
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top