Anasayfa / Magazin / Ünlü Yönetmen hayatını kaybetti

Ünlü Yönetmen hayatını kaybetti


Robert De Niro ve Meryl Streep’in başrollerinde yer aldığı 1978 yapımı “Avcı” filmiyle beş dalda Oscar kazanan yönetmen Michael Cimino hayatını kaybetti.

haber detay h68776465536434651ABD sinemasının Vietnam temalı filmlerinin önde gelenlerinden 1978 yapımı “Avcı”nın Oscar ödüllü yönetmeni Michael Cimino, 77 yaşında hayatını kaybetti.

Cimino’nun ölümü ilk olarak Cannes Film Festivali Direktörü Thierry Fremaux tarafından duyuruldu.

New York Times, Cimino’nun eski avukatı ve arkadaşı Eric Weissman’a dayandırdığı haberinde Cimino’nun cansız bedeninin Los Angeles’taki evinde bulunduğunu dile getirdi.

Ünlü yönetmennin ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Toplam sekiz filmin yönetmenliğini üstlendiği aktarılan Cimino’nun, kariyerindeki iniş çıkışlarla hatırlanacağı vurgulandı.
haber detay h86776463520x1080
1978 yapımı “Avcı”, son dönem Hollywood tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak görülürken, bir sonraki filmi “Heaven’s Gate” (Cennetin Kapısı) alay konusu olmuştu.

“Avcı” filmi, bir Pennsylvania kasabasında yaşayan bir grup arkadaşın hayatlarını ve Vietnam Savaşı’nın hem savaşta olanlar hem de söz konusu küçük ABD kasabasında evlerinde kalanlar üzerindeki yıkıcı etkisini anlatıyor.

Meşhur Rus ruleti sahnesiyle hatırlanan “Avcı” filminde, ünlü aktörler Robert De Niro, Christoper Walken ve Meryl Streep rol almıştı. Film 1979 yılında En İyi Film kategorisi dahil beş dalda Oscar’a değer görülmüştü.

Cimino, başrollerini Mickey Rourke ve Anthony Hopkins’i paylaştığı 1990 yapımı “Desperate Hours” (Dehşetli Saatler) ve “Godfather” (Baba) romanının yazarı Mario Puzo’nun eserinden uyarlanan 1986 yapımı “The Sicilian” (Sicilyalılar) filmlerinin yönetmenliğini de üstlenmişti. kaynak ntv
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top