Anasayfa / Magazin / Ünlü Sanatçıyı Şok Dava Haberi Sarstı!

Ünlü Sanatçıyı Şok Dava Haberi Sarstı!


Murat Boz’u Şok Dava Haberi Sarstı!Türkiye’nin sevilen sanatçılarında olan Murat Boz hakkında açılan şok dava bomba gibi sarstı.Flaş iddialara göre İki vokalisti ve bir dansçısı, kendilerini sigortasız çalıştırdığı iddiasıyla Murat Boz’a iş mahkemesinde dava açtı.

Türkiye’nin sevilen sanatçılarında olan Murat Boz hakkında açılan şok dava bomba gibi sarstı.Flaş iddialara göre İki vokalisti ve bir dansçısı, kendilerini sigortasız çalıştırdığı iddiasıyla Murat Boz’a iş mahkemesinde dava açtı.

Murat Boz’un Vokalistleri Ceren Yılmaz, Meltem Arslan ve dansçı Mertkan Tapan sigortasız çalıştırıldıkları iddiasıyla mahkemnin yolunu tuttu.

Avukatlarıyla, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İş Mahkemesi’ne başvurdu. Üç ayrı dava dilekçesinde davalı olarak sanatçı Murat Boz’un ismi yer aldı.

Meltem Arslan ve Ceren Yılmaz’ın 2009, Mert Kapan’ın da 2007 yıllarında Boz il birlikte çalıştığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda başka bir dava sonuçlanmıştı

Şarkılarıyla hayranlarının gönlünü fetheden ünlü şarkıcı Murat Boz hakkındaki şok dava sonuçlandı.5 yıldır süren davada görüşünü açıklayan bilir kişi, davalı sanatçının sözleşmeyi haksız olarak feshettiğini,ancak 500 bin dolarlık cezai şartödeme mecburiyetinin bulunmadığını bildirdi.Murat Boz hakkındaki OLAY dava sonuçlandı!

Yapım şirketi Stardium Müzik, kendisinden gizli 45 konsere çıktığı ve sözleşmeyi haksız olarak feshettiği iddiasıyla şarkıcı Murat Boz’a dava açtı.

Şirket, sözleşmeden kaynaklanan 500 bin dolar cezai şart parası ile 45 konserdenuğradığı 150 bin liralık zararın sanatçıdan tahsilini istedi.

Klip ve albümü zamanında çıkaramadığı için sözleşmeyifeshettiğini belirten Murat Boz ise 33 bin liralık karşı dava açtı.

5 yıldır süren davada görüşünü açıklayan bilir kişi, davalı sanatçının sözleşmeyi haksız olarak feshettiğini, ancak 500 bin dolarlık cezai şart ödeme mecburiyetinin bulunmadığını bildirdi.

Raporda ayrıca,taraflar arasında yapılan alacak verecek hesabına göre yapım şirketinin 11 bin lira alacaklı olduğu kaydedildi.

Mahkeme, bilirkişi raporuna karşı heriki tarafında cevap haklarını kullanmalarını istedi. kaynak habergazeteSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top