Anasayfa / Magazin / Ünlü Sanatçı’nın Twitter Mesajı ağlattı

Ünlü Sanatçı’nın Twitter Mesajı ağlattı


Şarkıcı Nil’den 4 ay önce doğan oğluna duygu dolu mesajlar içeren mektup yazdı.

haber detay 25849717

Güzel şarkıcı 4 ay evvel dünyaya getirdiği oğluna duygusal bir name yazdı. Nil Karaibrahimgil ile eşi Reklamcı Serdar Erener”in mesut evliliği 4 ay evvel dünyaya gelen bebekleri ile taçlandı. Bir erkek bebek dünyaya getiren Karaibrahimgil, mesut haberi ‘Göğüslerim süt ve sevgiyle dolu..” notuyla Twitter sayfasında takipçileriyle paylaşmıştı. Nil Karaibrahimgil ve Nil Karaibrahimgil‘in bebeğine yazdığı mektup haberimizde bulabilirsiniz.

NİL KARAİBRAHİMGİL”İN OĞLUNA YAZDIĞI DUYGUSAL MEKTUP

Çünkü oğlumsun sen benim

O parkta arabanı iterken, söz sana her şeyi anlatacağım. Kimsenin bilmediği şeyleri. Herkesin bildiği şeyleri ve sadece bazı insanların bildiklerini. Sadece benim bildiğim birkaç şey var, onları da anlatacağım sana. Kimseye anlatmadığım gibi.
haber resim 28646
O yıl aslında tam olarak ne olduğunu.

Minik ayaklarını çırptığın o koydan ayrılırken neden ağladığımızı.

Çenemin altındaki yara izini.

Ankara”yı anlatacağım sana. Çocukluğumu.

Dedenin nasıl biri olduğunu. Tanıdığım kadarıyla.

Sana insanları tanıdığın kadarıyla yetinmeyi öğreteceğim.

Bu bilgiye ihtiyacın olacak.

Her şeyi ben ve baban kadar abartmamayı öğrenmelisin.

Biz her şeyi abartıyoruz.

Abartarak yaptık her şeyi.

Ama sana abartma diyeceğim ben, oğlumsun çünkü sen benim.

NİL KARAİBRAHİMGİL KİMDİR?
nil haber 110114ZX
Şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve reklamcı. Reklam yazarı olarak başladığı kariyerine şarkıcı olarak devam eden Karaibrahimgil, ironik ve eğlenceli sözler yazdığı şarkılarıyla Türk pop müziğine yeni bir soluk kazandırmıştır. Bilinen müzikal formlardan uzak bir anlayışla yazdığı şarkılarıyla farklılık yaratmış, çıkardığı 3 albümle büyük başarı kazanmıştır.

1976″da Ankara”da dünyaya geldi. Babası Suavi Karaibrahimgil, Müzikomani isimli şarkısıyla ün yapmış bir müzisyendi ve 1982″de Gurbetçi, 1992″de Biz Sizi Ararız albümlerini çıkarmıştı. Sanatçı bir aileden gelmesi dolayısıyla müzikle iç içe bir çocukluk geçiren Karaibrahimgil”in amcası Selami Karaibrahimgil de müzisyendi. Modern Folk Üçlüsü”nün elemanlarındandı ve Türkiye turizm ateşesiydi. Annesi Berrin Tüzüntaç”ın ise kendine ait bir Moda şirketi vardı.

Nil Karaibrahimgil oldukça küçük yıllarda bir gün pop star olacağının hayallerini kurmaya başlamıştı.

Nil”in çocukluk yılları Ankara”da geçti. Ailesiyle birlikte İstanbul”a geldiğinde on yaşında olan Nil, 12 yaşında ilk bestesini yapmıştı: “I see clouds rain is coming…” Ortaokulda piyano çalmaya başlayan Karaibrahimgil, bir süre sonra gitar çalmayı da öğrenecekti.

Boğaziçi Üniversitesi siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde üniversite eğitimine başlayan Nil, reklamcılığa duyduğu ilgi yüzünden okul dışındaki zamanlarında Sertab Erener”in ağabeyi Serdar Erener”in ajansı Reklamevi”nde part time metin yazarı olarak çalışmaya başladı. 1998″de henüz öğrenciyken başladığı reklamcılık serüvenine 2000 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra da devam eden Karaibrahimgil, yaptığı iki kampanyayla sektörün en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Kristal Elma”nın sahibi oldu. O dönemde Türkiye”nin en büyük GSM operatörlerinden birinin reklamlarını yazan ve filminde de oynamaya başlayan Karaibrahimgil, “Özgür Kız” mottosu ve imajıyla tanınmaya başladı. Seri olarak devam eden reklam filmlerinde ünlü şarkıcı Tarkan”la da kamera önüne geçen Karaibrahimgil yaptığı Ben Özgürüm jingle”ıyla dikkatleri çekmişti.

Artık tüm Türkiye”nin tanıdığı bir reklam yıldızı olan Karaibrahimgil, en büyük hayali için kollarını sıvamaya hazırdı. Zira yıllarca albüm yapmak istemişti ve 2002″de Ozan Çolakoğlu ile bir araya gelerek ilk stüdyo albümünü Sony müzik etiketiyle piyasaya çıkardı: Nil Dünyası. Albüm Umur Turagay”ın klip yönetmenliğini yaptığı çıkış parçası XL dışında Kek, Erkekler Yüzünden ve Evlenmek Gerek gibi şarkılarla da büyük ilgi gördü ve Karaibrahimgil, ilginç sözleri, farklı ve yeni soundlar içeren müziğiyle Türk pop müziğini alternatif bir anlayışla tanıştırdı.

Reklamcılıkla müzikal çalışmalarını bir arada yürüten şarkıcı, bir yıl aradan sonra dinleyiciyle buluşan ikinci albümü Nil FM”i çıkardı. Bütün Kızlar Toplandık, Gitme Yoksa… , Akbaba, Bronzlaşmak ve Ben Aptal mıyım gibi hitlerin çıktığı albüm, Nil”in müzikal açıdan daha fazla olgunlaştığının göstergesi niteliğindeydi. Albümünde çeşitli markalar için yazdığı reklam jingle”larına da yer veren şarkıcı özellikle “Çocuk da Yaparım Kariyer de” ile dikkat çekti.

Nil Karaibrahimgil, 2006 yılında 3. stüdyo albümü Tek Taşımı Kendim Aldım”ı yayınladı. Hayatı karikatürüze ettiği şarkıları, eğlenceli sounduyla bilinen stilinin biraz daha dışına çıkarak müzikalite anlamında da geliştiğini gösteren şarkıcı, yine başarılı bir seyir izlemeye devam etti. Pırlanta isimli şarkısını ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, Saturno Contro filminde kullandı ve Karaibrahimgil, Organize İşler için yaptığı film müziklerine Ömer Faruk Sorak”ın yönetmenliğini yaptığı Sınav filmi için yazdığı Yaş 18″i de ekledi.

25 Şubat 2007 tarihinde daha önce Nelly Furtado, Tom Jones gibi dünyaca tanınmış müzisyenlerin sahne aldığı Londra”nın ünlü müzik klübü Carling Academy Islington”da konser veren şarkıcı ünlü müzisyen Natasha Atlas”la düet de yapmıştır. kaynak objektifbakisSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top