Anasayfa / Magazin / Ünlü Rock grubu The Eagles’in kurucusu ve gitaristi Glenn Frey hayatını kaybetti!

Ünlü Rock grubu The Eagles’in kurucusu ve gitaristi Glenn Frey hayatını kaybetti!


70’li yıllarda tüm dünyada fırtına gibi esen ünlü ABD’li Rock grubu The Egles’in kurucusu ve aynı zamanda gitaristi olan Glenn Frey, 67 yaşında hayata gözlerini yumdu.

haber detay h6874466515

Frey’in, eklem iltihabı, kalın bağırsak iltihabı ve zatürre rahatsızlıklarından kaynaklı komplikasyonlar sonucu Pazartesi günü New York’ta yaşamını yitirdiği duyuruldu.

The Eagles, 1970lerin en başarılı müzik gruplarından biriydi. Frey, The Eagles’ı 1971 yılında Don Henley, Bernie Leadon ve Randy Meisner ile birlikte kurdu.

Hotel California şarkısının sözlerini de Frey ile Henley ortak yazdı.

Frey, grubun en büyük hitleri arasında yer alan Heartache Tonight ve Lyin’ Eyes’ı adlı şarkıların da bestecisiydi.

Ailesi ve gruptaki müzisyenler Frey’in ölümüyle ilgili açıklamalarında “Kelimeler acımızı, sevgimizi ve bize verdikleri için ona duyduğumuz saygıyı tarif etmeye yetmez” dedi.
150 MİLYON ALBÜM!

Henley de, “Benim ağabeyim gibiydi, aileydik ve tüm aileler gibi bazı sorunlar oluyordu. Fakat 45 yıl önce kurduğumuz bağ, Eagles’ın dağıldığı 14 yıl boyunca dâhil hiç kopmadı” ifadelerini kullandı.The Eagles, Hotel California adlı şarkılarıyla dünya çapında 150 milyon albüm sattı.
haber detay h453187752153
Grubun 1980 yılında dağılmasından sonra Frey kariyerine solo albümle devam etti. kaynak cnnturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top