Anasayfa / Magazin / Ünlü oyuncu Nezih Tuncay yoğun bakıma kaldırıldı

Ünlü oyuncu Nezih Tuncay yoğun bakıma kaldırıldı


Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Nezih Tuncay hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu nasıl? Nezih Tuncay’ın hayatı ve son dakika sağlık durumu haberimizin detayında.

haber detay h1523435580204_2-41

Ünlü tiyatrocu, sinema ve televizyon oyuncusu Nezih Tuncay İstanbul’da 1945 yılında dünyaya gelmiştir. 1965 yılında ise tiyatronun kapılarını açtı. Tiyatro hayatına geleneğini taşıyan ve çok değerli isimlere yer vermiş Avni Dilligil tiyatrosunda başladı. O yıldan sonra da tiyatro hayatından hiç çıkmadı.

Nezih Tuncay, Zeki Alasya ve Metin Akpınar tarafından kurulan tiyatro topluluğu Devekuşu Kabare’nin önemli bir ismi oldu. Yıllar boyunca tiyatrolarda oynayan Nezih Tuncay ilk kez 1978 Denizin Kızı dizisinde kamera karşısına geçti. Daha sonraki kamera deneyimini sinema filmiyle yaşayan Nezih Tuncay 1981 yılında Şaka Yapma filminde Ergun karakterini canlandırdı.

Yıllar boyunca birçok dizi ve filmlerde rol alan Nezih Tuncay sesiyle de sinema ve televizyon dünyasında yer aldı.

Nezih Tuncay’ın sağlık durumu kritik!
Nezih Tuncay geçtiğimiz kış rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Yalova Devlet Hastanesinde karaciğer kisti nedeniyle tedavi gördükten taburcu olan Nezih Tuncay daha sonra açıklamada bulunmuş ve “Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum”demişti.

“Sağlığım kötü değil. Herkes zor anlar geçirebilir, hastalıklar yaşayabilir. Bazı arkadaşlar fotoğraflarımı çekmiş. Benimle konuşuyormuş gibi kendi kendilerine röportaj yapmışlar. Sağlık durumumu abartmışlar. Bunun yanlış olduğunu belirtmek istiyorum. Şu anda iki iş teklifi var. Çınarcık’tan ayrıldıktan sonra film çekimlerine devam edeceğim. Sanatçıların hepsi bana çok destek verdi. Arıyorlar ve nasıl olduğumu soruyorlar. Birçoğu ziyaretime gelip bana sarıldı. Bu kadar sevildiğimi ben de bilmiyordum.”

Nezih Tuncay’ın oğlu açıklamada bulundu: “Babam dün öğleden sonra durum bozukluğu dolayısı ile FSM Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bilinci yerinde değildi. Orada yapılan müdahalelerin ardından yoğun bakıma kaldırılması gerektiği söylendi. Ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alındı. İç organlarının ağır hasarlı ve akciğerinde zatürre olduğu söylendi. Bugün bilinci biraz yerine geldi ama hala cihazlara bağlı olduğundan iletişim mümkün olmadı. Doktor ‘1 saat de sürebilir, 1 hafta da…’ dedi. Anlayacağınız durum çok iyi değil. Merak eden dostlar etrafta bazı boş boğaz beyinsizlerin lafına itimat etmesinler. Babam henüz sağ. Ancak her an her şey olabilir… Merak eden dostlara duyurulur.” kaynak starSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top