Anasayfa / Magazin / Ünlü mağazanın sahibi hayatını kaybetti!

Ünlü mağazanın sahibi hayatını kaybetti!


Zara’nın patronu Rosalia Mera 69 yaşında hayatını kaybetti

Rosalia Mera zara

İspanyol tekstil devi Zara’nın kurucusu Rosalia Mera, geçirdiği felç sonucu 69 yaşında yaşamını yitirdi. 5 milyar euroluk servetiyle dünyanın en zengin kadınları arasında yer alan Mera, tamamen kendi çabasıyla elde ettiği bu imparatorlukla dünyanın en güçlü kadınları arasında gösteriliyordu.

69 yıllık yaşamında kendi elleriyle dev bir tekstil imparatorluğu yaratan Rosalia Mera’ya veda… Dünyanın en ünlü markalarından Zara’nın kurucusu ve tekstil devi Inditex Grubu’nun patronlarından Mera, geçirdiği felç sonucu 69 yaşında hayatını kaybetti. Mera, dünyanın en zengin kadınları arasında yer alıyordu. Mera, dünyanın en zengin adamlarından ve Inditex’in başında bulunan iş adamı Amancio Ortega’nın da eski eşiydi.

SERVETİNİ KENDİ ELLERİYLE YARATTI

5 milyar euro olduğu tahmin edilen kişisel servetiyle dünyanın en zengin kadınları arasında gösterilen Rosalia Mera’nın gücü bundan fazlası. Çünkü Mera’nın bu serveti ne babasından ne de eşinden kaldı, tüm bu imparatorluğu tamamen kendi çabasıyla elde etti. Bu yönüyle de dünyanın en güçlü kadınları arasında yerini aldı.

11 YAŞINDA OKULU BIRAKTI

Yaşamı tam bir girişimcilik örneği olan Rosalia Mera, terzi olmak için 11 yaşında okulu bırakmış. Şu anda dünyanın en zengin üçüncü adamı olan eski eşi Amancio Ortega ile evde çalışarak tekstil devinin ilk adımını atmış. Mera’nın bir kızı ve bir oğlu bulunuyor. kaynak aksam
haber detay 1577835274Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top