Anasayfa / Kültür Sanat / U2 önce yuhalandı sonra alkışlandı

U2 önce yuhalandı sonra alkışlandı


Önce sahnede politika yaptı ve yuhalandı sonra Zülfü Livaneli’yle birlikte sahneye çıkararak Türk izleyicilerinin gönlünü aldı.
Sahnede devasa büyüklükte, 360 derece dönebilen, konserin en büyük parçası olan “The Claw” (Pençe) adı verilen dev sahne tüm görkemiyle sahaya gireni selamladı. U2 konserinde dev bir silindir video sistemi ile birbirine bağlanmış LED paneller ve 64 metreye ulaşan yüksekliğiyle sahne etrafında dönen metal köprü sistemiyle müzikseverlere tam anlamıyla 360 derecelik bir görüş alanı sunuldu.

Sahnede önce, heyecanla beklenen konserin heyecanlı seyircilerini az da olsa yatıştırmak için Snow Petrol yerini aldı. Snow Petrol sahnedeyken yağan yağmur herkesi endişelendirse de saat 22.00’de sahneye çıkan U2’yu İstanbul muhteşem bir havayla selamladı.
Saatler 22.00’yi gösterirken unutulmaz dörtlü sahneye çıktı. Alkış kıyamet eşliğinde Return Of The Stingray Guitar şarkısıyla İstanbul’u selamladılar.

EGEMEN BAGIŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ, YUHALANDI

Ünlü Rock Grubu U2’nun İstanbul Olimpiyat Stadı’nda verdiği konser devam ederken konser sırasında tarihi bir olay yaşandı.

Bilindiği gibi U2’nun solisti Bono’yu İstanbul’da konser vermeye Devlet Bakanı Egemen Bağış ikna etmiş, hatta Bono’nun Boğaz Köprüsü’nden yürüyerek geçme isteği de Egemen Bağış sayesinde gerçekleşmişti. Bunun üzerine Bono “Bu kadar güzel bir ülkede, kültürlerin birleştiği doğu ile batının bir arada tutan İstanbul Boğazında yürüdüm. Bunun için Egemen Bağış’a teşekkür ederim” dedi ve olanlar oldu. Bütün stat bir anda tepkisini göstererek, yuhalamaya başladı. Bunun üzerinde tepkiye kendisi de şaşıran Bono “Tamam tamam bir daha siyasetçi ismi vermeyeceğim “diyerek konserine devam etti.

VE SAHNEDE ZÜLFÜ LİVANELİ

Bono sahnede 12 Eylül’den sonra gözaltına alinan ve kaybolan, sonra da U2’nun bir albüm kapağında öyküsünü bütün dünyaya tanıttığı Diyarbakırlı Fehmi Tosun’un ithaf ettiğini belirterek sanatçı Zülfü Livaneli’yi sahneye çağırarak“Yiğidim Aslanım “ isimli şarkıyı söylemesini istedi. Davet üzerine sahneye çıkan Livaneli de İrlandalı sanatçıyı kırmayarak istediği şarkıyı seslendirdi.

Zülfü Livaneli’ye sahnede kardeşi gitarıyla eşlik etti. Sahnede oldukça heyecanlı olduğu görülen Livaneli şarkısını 60 bin kişiyle birlikte hep bir ağızdan söyledi. Şarkı sırasında U2 grubunun üyeleri ise ellerini kalplerine koyarak dinlediler.  Ardından Livaneli, U2 grubuyla birlikte ‘Mothers of the dissappeared’ isimli şarkıyı seslendirdi.

SAHNEYE TÜRK DİYE ÇIKARDIĞI KIZ, LÜBNANLI ÇIKTI

Konser alanına gelen saha içi bilete sahip ilk 2500 müziksever, konseri ‘iç daire’ ismi verilen özel bölümde izleyebilmek için sabahın ilk ışıklarından itibaren sıraya girdiler. İç dairede yer alan şanslı izleyicilerden birini Bono sahneye çıkardı. Önce gözlerine bakarak şarkı söyledi, sonra dizlerine yatarak şarkı söyledi, ardından da sahnenin tam ortasında dans etti. Genç kız uzun süre ne yapacağını şaşırdı. Sahnedeki şanslı kızın Türk olduğunu sananlar ise yanıldı… Genç kız Lübnanlı çıktı.

Kaynak:HürriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top