Anasayfa / Gündem / Tutuksuz cinayet davası!

Tutuksuz cinayet davası!


Eski polis kocası Ertan Gönül’ün tabancasıyla intihar ettiği öne sürülen ancak elinde barut izi bulunamayan avukat Gonca Gönül’ün ölümüne ilişkin davanın ilk duruşması yapıldı. Cinayet zanlısı olarak yargılanan davanın tek sanığı Ertan Gönül’ün tutuklanması talebi duruşmada da reddedildi…

haber detay h4684566569949

Ankara’da, eski Savcı Mustafa Kelkit’in kızı Gonca Gönül’ün, eski polis olan eşi Ertan Gönül tarafından öldürüldüğü iddiasıyla açılan davanın görülmesine geçtiğimiz hafta başlandı. Cinayetle suçlanmasına rağmen 1 yıldır tutuksuz yargılanan Gönül, savunmasında eşinin olay sırasında Alkollü olduğuna vurgu yaparken, olaydan sonra silahın şarjörünü ve mermilerini boşaltan yeğeni de paralel ifadeler verdi. Yaşamını yitiren Gonca Gönül’ün ailesinin taleplerine rağmen, Ertan Gönül’ün tutuklu yargılanması talebi, 1 yıldan bu yana adli kontrol şartlarına uyduğu ve kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle reddedildi. Ertan Gönül’ün olaydan sonra sadece 1 gün tutuklu kaldığı ve cinayet sanığı olmasına rağmen hiç tutuklanmadığı da anlaşıldı.

Sadece 1 günlük gözaltı
23 Ocak 2015’te Ankara’yı sarsan bir olay meydana geldi. Kamuoyunun da yakından tanıdığı, yıllarca özel yetkili mahkemelerde savcılık yapan emekli savcı Mustafa Kelkit’in kızı Çağrı Gonca Gönül’ün evinde eşiyle olduğu sırada eline aldığı silahın ateşlenmesi sonucu yaşamını yitirdiği basına yansıdı. Olaydan sonra Gönül’ün eşi, emekli polis amiri Ertan Gönül gözaltına alındı. Silahın Ertan Gönül’e ait olduğu ve Gonca Gönül’ün elinde barut izi olmadığı ortaya çıktı. Ertan Gönül, 1 günlük gözaltı süresinden sonra serbest bırakıldı. Soruşturma sonunda ise bu duruma tezat biçimde hakkında cinayet suçlamasıyla dava açıldı.

Davanın duruşması geçtiğimiz hafta yapıldı. Duruşmada konuşan Ertan Gönül, emekli polis amiri olduğunu belirterek, bundan dolayı ruhsatlı silahının bulunduğunu kaydetti. Gonca Gönül’ün ikinci eşi olduğunu, ailesinin rızası olmamasına rağmen eşiyle hamileyken evlendiğini, avukat eşiyle önce hukuk bürosu daha sonra ise meyhane açtıklarını kaydeden Ertan Gönül, meyhanede sıkça birlikte alkol aldıklarını anlattı.

Kaçma şüphesi yokmuş

Olayın yaşandığı gün de alkol aldıklarını, eşinin daha sonra çocuklarını anneannesinin evinden almak için meyhaneden ayrıldığını, daha sonra arabayla gelip kendisini aldığını ve eve geçtiklerini söyleyen Ertan Gönül, eve geldikten sonra çocuğun uyuduğunu, eşinin de duş aldığını anlattı. Yatakta sürekli çamaşırsız yattığını, silahını da komodinin üstüne koyduğunu anlatan Gönül, duştan çıkan eşinin bir anda silahı alıp, “Beni aldatırsan seni de kendimi de vururum” diyerek şaka yollu konuştuğunu kaydetti. Bu sırada silahın mekanizmasını kuran eşinin, müdahale etmesine fırsat kalmadan tetiğe bastığını ve yere düştüğünü söyleyen Gönül, olaydan hemen sonra 112’yi arayıp aramadığını anımsamadığını, komşulara da kapıyı iç çamaşırsız olması nedeniyle geç açtığını ifade etti.

Daha sonra meyhanedeki yeğenini aradığını belirten Gönül, eşine asla zarar vermeyeceğini, çok mutlu olduklarını, onun yerine kendisinin ölmesini dilediğini ifade etti.

Duruşmada, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun müdahillik talebi Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mahkeme, Gonca Gönül’ün ailesinin avukatlarının, “Bu kadar ağır bir suçta tutuksuz yargılama görülmüş şey değil” itirazlarına rağmen, Ertan Gönül’ün tutuklu yargılanması talebini, düzenli olarak adli kontrol kararına uygun biçimde karakola imza verdiği ve kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle reddetti. Duruşma ertelendi.

‘Eski eşini darp etti’

Eski Savcı Kelkit ise sanığın duruşmadaki tavırlarının aksine mafyavari tavırlarıyla tanındığını, silahını bile yanında koruması gibi gezen yeğeninin taşıdığını ifade etti.

Duruşmada, Ertan Gönül’ün eski eşini darp ettiği, başına silah dayadığı iddiaları da gündeme geldi. Ertan Gönül ise bu iddiaların tamamını reddetti. Gönül, kendisinin ve eşinin elinde barut artığı bulunamaması konusunda bilirkişi raporlarındaki görüşlere itimat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Yeğeni Çağrı Gönül ise olaydan sonra geldiği evde, suç aleti olan silahı neden yerden alarak, şarjörünü ve mermilerini boşalttığı konusunda, Ertan Gönül’ün psikolojisinin iyi olmadığını gördüğünü, kendisine zarar vermemesi için mermileri boşalttığını, bir görevlinin uyarısı üzerine silahı yerine bıraktığını kaydetti. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top