Anasayfa / Magazin / Türkiye’nin Yeni Yüzü Oldu!

Türkiye’nin Yeni Yüzü Oldu!


Julianne Moore İstanbula Geliyor Türkiye’nin Yüzü Oluyor.


Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın sır gibi sakladığı Türkiye’nin yeni tanıtım filminin yüzü olacak isim ortaya çıktı. Amerikalı güzel oyuncu Julianne Moore Türkiye’nin yeni yüzü olacak.

Türkiye’nin tanıtım filminde kimin oynayacağı belli oldu. Ünlü manken ve oyuncu Julianne Moore Türkiye’nin tanıtım filmi için götürülen teklifi kabul etti. Julianne Moore Türkiye’nin yeni yüzü oldu

Bakan Ömer Çelik’in yeni Türkiye tanıtım filminin çekileceğinin müjdesini vermiş tanıtım yüzünün kim olduğu hakkında bir açıklama yapmamıştı. Çekimleri Los Angeles’ta devam eden Türkye tanıtım filmi yüzünün Julianne Moore olduğu öğrenildi.

Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın yazıp yöneteceği Türkiye’nin tanıtım filmi merakla beklenirken sır gibi saklanan ünlü simada, bugün kesinleşti. Şubat ayında Türkiye’de yayına girecek olan Türkiye tantım filmi için Holywood’un yıldız oyuncularından Julianne Moore oynacağı ortaya çıktı. kaynak mansettv

Julianne Moore Kimdir?

İlk yılları

Julie Anne Smith olarak 1960’da doğmuştur. Babası Peter Moore Smith isminde bir askeri yargıçtır. Bu nedenle çocukluğu sürekli yer değiştirerek geçmiştir. Annesi Anne Smith, bir psikiyatristtir. Valerie isminde bir kız kardeşi, Peter Moore Smith III isminde yazar bir erkek kardeşi vardır. Boston Üniversitesi’nin Sahne Sanatları Bölümü’nden (School of the Performing Arts) mezun olmuştur.

Oyunculuk kariyeri

Boston Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar okulundan oyunculuk dalında mezun olan Moore Manhattan’da, aralarında Caryl Churchill’in Money and Ice Cream with Hot Fudge adlı oyunun da bulunduğu birçok Broadway oyununda oyuncu olarak yer aldı. The Edge of Night gibi TV dizilerinde de görünen Moore, As the World Turns adlı dizideki rolüyle Emmy ödülünün sahibi oldu.

Film kariyerine 1990 yapımı Tales From the Darkside : The Movie ile başladı. 1992 yılında The Hand That Rocks the Cradle adlı filmde oynadıktan sonra, kendisi için dönüm noktası olan The Fugitive (Kaçak) filminde baş gösterdi. Bu filmde Harrison Ford ve Tommy Lee Jones gibi ünlü oyuncuların yanında oynama şansını elde etti. Daha sonra 1995 yılında Hugh Grant ile başrollerini paylaştığı, romantik komedi olan Nine Months’da (Dokuz Ay) yer aldı.Aynı yıl Sylvester Stallone ile Antonio Banderas’ın de rol aldığı Assassins filminde oynadı. 1996 yılında ünlü oyuncu Anthony Hopkins’in yer aldığı, ünlü ressam Pablo Picasso’nun hayatını konu alan Surviving Picasso adlı filmde yer aldı. Steven Spielberg’in Jurassic Park: The Lost World filminde paleontolojist bir kadını canlandırdı. Bunun dışında The Myth of Fingerprints filminde oynayan Moore, 1997 yılında Boogie Nights filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi.

Coen kardeşlerin 1998 yapımı The Big Lebowski filminde zengin bir adamın histerik kızını canlandıran Julianne Moore daha sonra Alfred Hitchcock’un unutulmaz filmi Psycho nun yeni versiyonunda, Marion Crane rolünde yer aldı. 1999 yılında bir Robert Altman filmi olan Cookie’s Fortune ve bir Oscar Wilde uyarlaması An Ideal Husband’da Rupert Everett ile oynayan Moore aynı yıl The End of the Affair filmi ile En İyi Aktris dalında Oscar’a aday gösterildi.

2000 yılında Ridley Scott’un yönettiği ve Kuzuların Sessizliği’nin devamı niteliğindeki Hannibal isimli filmde Anthony Hopkins’le başrolleri paylaştı.

2003 yılında The Hours ve Far from Heaven filmlerinde rol aldı. O yılın Oscar ödüllerinde En İyi Yardımcı Aktris ve En İyi Aktris dalında ödüle aday olarak aynı yılda iki kez ödüle aday gösterilme başarısını yakalayan 9 oyuncudan biri oldu.Far from Heaven filmi ile Venedik Film Festivali’nde En İyi Aktris ödülü (Volpi Cup) kazandı.
Kişisel hayatı

21 Kasım 1983 ile 12 Ekim 1985 tarihleri arasında Sundar Chakravarthy,3 Mayıs 1986 – 25 Ağustos 1995 tarihleri arasında John Gould Rubin ile evli kalmıştır. 23 Ağustos 2003’de Bart Freundlich ile evlenmiştir. Çiftin iki çocuğu vardır.Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top