Anasayfa / Teknoloji / Turkcell tablet pazarına girdi

Turkcell tablet pazarına girdi


700 bin T serisi akıllı telefon satan Turkcell, tablet pazarına da giriş yaptı. Turkcell Tablet, 24 ay taahhütlü olarak ayda 59 TL fiyatla 14 Şubat’tan itibaren satışa sunulacak.

turkcell tablet

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, tablet pazarının Türkiye’de büyük bir hızla geliştiğini ve 2011-2012 arasındaki bir yılda 32 katlık artış meydana geldiğini belirterek, 2013’te tablet pazarında 900 bin civarında bir satış beklendiğini kaydetti.

Sayın, Turkcell’in kendi markasını taşıyan ilk tableti müşterilerine sunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, hafif ve ince yapısı, ideal ekran boyutu, üstün performans sunan işlemcisi ve 3G ile her yerde hızlı internet sağlayan özelliğiyle Turkcell Tablet’in, gerek iş gerek eğlence amaçlı kullanımlarda en iyi deneyimi sağlamayı hedeflediğini ifade etti.

‘En ince ve en hafif’
Sayın şöyle devam etti: “T serisi akıllı telefonlarda yaklaşık 700 bin satış rakamıyla bu yolda önemli bir başarı yakaladık. Bugün Android işletim sistemli akıllı telefon pazarının yüzde 21’ini T serisi oluşturuyor.

haber detay 28862174
Turkcell Tablet ile bu başarı ve deneyimi şimdi de tablet pazarına taşımayı hedefliyoruz. Ancak tablette kullanıcı deneyimi, mobilite ve kolay erişilen kaliteli içerik çok daha fazla önem kazanıyor.
Tablet pazarına Turkcell ismi ile giriş yaparken, donanımından yazılımına, deneyiminden abonelerimizin kullanacağı içeriğe kadar her ayrıntısı üzerinde titizlikle durarak, hızlı, kaliteli ve üstün mobil internet deneyimini müşterilerimize sunacak bir ürün ortaya çıkarmak istedik.”
Sayın, “Turkcell Tablet 226×175.4×8.4 mm boyutları ve 545 gram ağırlığı ile piyasadaki en ince ve hafif tabletlerden biri durumunda” dedi. kaynak milliyet

Turkcell Tablet Teknik detaylar:
ANDROID 4.1.1 JellyBean işletim sistemine 10.1′ Wideview IPS LCD ekran.
8 MP arka ve 2 MP ön kamera var.
HD video ve panoramik fotoğraf.
16 GB dahili hafızasına ek olarak MicroSD desteğiyle gelen cihaz hem 3G hem Wi-Fi desteği sayesinde her an her yerde internete sınırsız erişim fırsatı sunuyor.
TURKCELL Tablet 545 gram ağırlığıyla piyasadaki en ince ve hafif tabletlerden biri durumunda.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top