Anasayfa / Ekonomi / Türk turizmciler Rum adalarına talip

Türk turizmciler Rum adalarına talip


Türk turizmciler, Yunanistan adalarının Türk turizmine kiralanması için Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliğine…

Yunanistan’ın ekonomik krizini fırsat bilen turizmciler, Yunanistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne Ege Denizi’nde bulunan adaların Türiye’ye ve Türk turizmine kiralanması için dilekçe ile başvurdu.

Aralarında Profesyonel Turizm Yöneticileri Gönüllü Birliği Trabzon Temsilcisi Yusuf Altuntaş’ın da bulunduğu Profesyonel Turizm Yöneticileri Gönüllü Birliği (PTYB) üyeleri tarafından yazılan ve İzmir Karşıyaka Postanesi’nden fakslanan dilekçede; Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik krize vurgu yapılarak Türkiye’ye yakın olan adaların Türk yatırımcılara kira karşılığı yada müşterek yapılacak yatırımlara açılması istendi. Yunanistan’ın dilekçe ye nasıl karşılık vereceği bilinmezken, PTYB Başkanı Umut Çakırhan ”İnsanlar haritaları çizer ama sınırları coğrafyalar belirler, birçok ada bize yüzme mesafesinde. Atina merkeze uzak olduğu içinde gereken yatırımlardan nasiplenemiyor bu adalar. Biz adaları yatırıma dönüştürebilecek güçteyiz” dedi.

PTYB 18 bine yaklaşan katılımcı sayısı ile Türkiye’deki turizmcilerin gönüllü birliği. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top