Anasayfa / Gündem / Tunceli’de karakola saldırı

Tunceli’de karakola saldırı


Tunceli’de jandarma karakoluna bombalı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma sürüyor.

Edinilen ilk bilgilere göre, saat 18.00 sıralarında, merkeze bağlı Kılköyü Jandarma Karakolu’na bombalı saldırı düzenlendi.
Saldırının ardından bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmanın sürdüğü bölgeye çok sayıda asker sevk edildi. Saldırıda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Saldırının bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.
haber detay h114170
-TUNCELİ VALİLİĞİ: CAN KAYBI YA DA YARALIMIZ BULUNMAMAKTADIR
Tunceli Valiliği, “Nizamiyeye yakın bir bölgede gerçekleşen patlamada herhangi bir can kaybı ya da yaralımız bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.

Tunceli Valiliği, bugün Nazımiye İlçesi Kılköy Jandarma Karakolu’na yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı hakkında açıklama yayımladı. Valilik açıklamasında, “15 Temmuz 2016 tarihinde BTÖ tarafından öğlen saatlerinde çıkarılan orman yangını akabinde saat 18:00 sıralarında gasp edildiği değerlendirilen kamyonetle Nazımiye İlçesi Kılköy Jandarma Karakolu nizamiyesine bombalı araçla saldırı girişimi karakoldan açılan ateş sonrası nizamiyeye gelmeden engellenmiştir” denildi.

Bomba yüklü aracın uzaktan patlatıldığının belirtildiği açıklamada, “Nizamiyeye yakın bir bölgede gerçekleşen patlamada herhangi bir can kaybı ya da yaralımız bulunmamaktadır. Bölgede terörist unsurlara yönelik operasyon devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top