Anasayfa / Sağlık / Tükürük testi ile kanser teşhisi!

Tükürük testi ile kanser teşhisi!


ABD’li bilim insanları, tükürük testiyle 10 dakikada kanser teşhis etti.

haber detay h8796489116565561

İnsanoğlunun kansere karşı savaşında önemli bir gelişme daha… Bilim insanları tükürük testiyle 10 dakikada kanser teşhisi yapmayı başardı.

BU YIL İLK DEFA ÇİN’DE KULLANILACAK!

Tükürüğün içerisinde kanserli hücrelerle bağlantılı ‘ribo nükleik asit’ (RNA) parçalarının olduğunu saptayan California Üniversitesi (UCLA) bilim insanları, akciğer kanserini büyük ölçüde doğru tahmin ettiklerini vurguladı.

Bilim insanları, söz konusu testin kanserin önceden teşhisi için devrim niteliğinde olduğunu belirterek, tükürük testlerinin bu yıl içinde ilk olarak Çin’de uygulanmaya başlanacağını duyurdu.

EĞER TEST YAYGINLAŞIRSA…

Araştırmayı yürüten ekibin başındaki Profesör David Wong, tükürük testi sonuçlarının sadece 10 dakika içinde belli olduğunu söyleyerek, “Test yaygınlaşırsa hastalıkların erken teşhisi mümkün olur ve milyonlarca hastanın hayatı kurtulur” dedi. Bilim insanları sadece akciğer kanseri değil, diğer kanser türlerinin de erken teşhisinin mümkün olabileceğini vurguluyor. Testin ücreti 22 dolar (65 TL) olarak açıklandı. kaynak haberturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top