Anasayfa / Gündem / TRT’nin Efsane spikeri hayatını kaybetti!

TRT’nin Efsane spikeri hayatını kaybetti!


TRT’nin unutulmayan spikerlerinden Mesut Mertcan, yaşamını sürdürüğü Adana Huzurevi’nde yaşamını yitirdi.Son yıllarını Adana Huzurevi’nde geçiren ve çeşitli rahatsızlıkları bulunan Mesut Mertcan, 71 yaşında yaşamını yitirdi.

Mesut Mertcan kimdir?
Mesut Mertcan, 15 Eylül 1946tarihinde Adana’da doğmuştur. Anne ile babası daha o doğmadan boşanmıştır. Babasının ikince evliliğinden 10 kardeşi vardır.

İlköğretimine Adana’da başladı sonra İstanbul’da Işık Lisesi’nde devam etti.
Adana’da, Adana İl Radyosu reklam ajansında çalıştı.

Ortaokulu ve liseyi yine Adana’da Çukurova Koleji ve İstanbul’da Levent Koleji’nde okudu. Lise diplomasını dışarıdan imtihanlara girerek aldı.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun spikerlik yapmak istiyorum” diye TRT’ye mektup yazarak müracaat etti. 1973 yılında Erzurum’da işe başladı. Sonra Ankara’ya Sabahtan Sabaha programı için getirilkezi’ne geçti.

Üniversiteyi Ankara’da Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Bölümünde okudu ama mezun olmadan ayrıldı.
Yıllarca TRT 1 televizyonunda haber spikerliği yaptı. Gülgün Feyman ile de bir dönem ekran partnerliği yaptı.

Mesut Mertcan, 12 Eylül 1980 askeri darbesinde gece saat 04.00’de radyoda 1 numaralı MGK bildirisini okumasıyla hatırlanır.

1987 yılına kadar spikerlik görevine devam etti. 1987 Türkiye genel seçimlerinde Milletvekili adayı oldu memuriyetten istifa etti.

Milletvekili seçilemeyince bundan sonraki iş hayatı çeşitli televizyon kanallarında reklam spikerliği, sunuculuk yaparak geçmiştir.
Son eşinden de 2012 yılında ayrılan Mesut Mertcan 2014 yılında İstanbul’da bir huzur evinde yaşamaya başlamıştır. kaynak sabah
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top