Anasayfa / Magazin / Tokatlı damat, Afrikalı kızla evlendi

Tokatlı damat, Afrikalı kızla evlendi


Burundili kızla tanıştığı ABD’de geçen yıl evlenen Tokatlı Güven Yay, annesinin isteği üzerine Tokat’ta da düğün yaptı.

haber detay h7686141
Tokatlı Güven Yay, ABD ‘de tanışıp evlendiği Burundili kızla memleketinde düğün yaptı.

Ailesi merkeze bağlı Emirseyitli beldesinde yaşayan 41 yaşındaki Güven Yay, eğitim için gittiği ABD’de 31 yaşındaki Buraha Yay ile 7 yıl önce bir piknik sırasında tanıştı. Arkadaş olan Buraha ve Güven, birkaç yıl sonra evlenmeye karar verdi. Çift, geçen yıl aralık ayında ABD’de evlendi.

Güven Yay, ailesinin isteği üzerine Tokat’ta da düğün töreni gerçekleştirdi. Tokat Öğretmenevi’nde yapılan düğüne gelinin Burundi’den gelen ailesi de katıldı. Çift, Türk müzikleri eşliğinde dans ederek eğlendi.
haber detay h51675_6_800_600
Düğünün ardından bir süre daha Türkiye ‘de kalacak olan çift, daha sonra Amerika’ya dönecek. Güven Yay, ABD’de özel bir şirkette çalışıyor.
haber detay h6878464536
Damat Yay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Buraha ile Amerika’da Kansas Üniversitesinde okurken piknik sırasında tanıştıklarını söyledi.

Daha sonra arkadaşlıklarının devam ettiğini anlatan Yay, “Tanıştıktan 7 sene sonra evlenmeye karar verdik. Şimdiye kadar her şey iyi. Annem istediği için burada düğün yaptık” dedi.

Gelin Yay da mutlu olduğunu dile getirerek, “Ailem de sevdiğim birisini bulduğum için mutlu. Sorun yok. Türk yemeklerini de seviyorum” diye konuştu.

Damadın annesi Resmi Gül Yay ise gelinin başka bir milletten olmasına ilişkin, “Yeter ki çocuğumu mutlu etsin. Başka bir şey istemem. Birbirlerini sevmişler. Oğlum mutlu ise ben de mutluyum” ifadelerini kullandı.
kaynak radikal
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top