Anasayfa / Ekonomi / Tesla’nın Yükselişi Devam Ediyor

Tesla’nın Yükselişi Devam Ediyor


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, ilk 1000 ihracatçı firmanın yıl sonu dolar kuru tahmininin 3,86 lira, avro kuru tahmininin ise 4,11 lira olduğunu bildirdi.

Dünya genelinde elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi olarak ün salan Tesla, artık dünyanın en değerli otomotiv şirketleri listesinde 4’üncü sırada yer alıyor.

New York Borsası’nda işlem görmeye devam eden Tesla, bugün itibariyle hisse başına 376,87 dolar üzerinden satışa devam etti. Hisse başı değerinde yaşanan bu yükseliş, Tesla’nın sahip olduğu piyasa değerinin de 63,68 milyar dolar’a ulaşmasını sağladı.

BMW’yi Geride Bıraktı
Alman otomotiv devi olarak tanınan BMW, piyasada yaklaşık olarak 55 milyar Dolar seviyesine sahip. Tesla’nın yakaladığı bu yükseliş ile birlikte yaklaşık 8 milyar dolarlık bir farkın ortaya çıkması da Tesla’nın dünyanın en çok değerleri otomotiv şirketleri arasında 4’üncü sırayı BMW’nin elinden almasına ortam yarattı.

Geçtiğimiz Nisan ayında Amerika menşeili otomotiv firması olan General Motors’u geride bırakan Tesla, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasa değeri en yüksek olan otomotiv firması konumuna ulaşmış bulunuyor.

2017 yılını ilk çeyreği içerisinde, 2016 yılının ilk çeyreğine oranla yüzde 69 oranında daha fazla araç teslimatı gerçekleştirmiş olan Tesla, ilk çeyreği 25 bin araç ile kapatmış bulunuyor. Kendi rekorunu tazeleyen Tesla, firmanın yatırımcılarının da geleceğe daha büyük bir güven ile baktığını, şirketin hisselerine olan talebin de arttığı belirtiliyor. kaynak marmaragazetesi
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top