Anasayfa / Gündem / Tescilli Güzel Ebru Şam, Kanser Tedavisi Görüyor

Tescilli Güzel Ebru Şam, Kanser Tedavisi Görüyor


2009 yılında Miss Turkey 1.’si olan ünlü manken Ebru Şam’ın meme kanseri hastalığına yakalanması magazin gündemine bomba gibi düştü. Meme kanseri hastalığıyla bir süredir mücadele eden Ebru Şam’ın durumu oldukça üzücü.

haber detay h4556223564545

Ebru Şam’ı Türkiye, 2009 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasıyla tanıdı. Şam, o yıl tüm rakiplerini geride bırakarak birinci oldu ve kraliçelik tacını taktı. Ardından hızlı bir yükselişe geçip oyunculuğa terfi etti. Önce Adanalı, sonra Doktorlar dizilerinde rol alarak kendisini oyunculukta da ispat etti.

ALMANYA’DA TEDAVİ

Ancak Şam, bir süre önce yaşadığı rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye başvurunca acı gerçeği öğrendi; meme kanserine yakalanmıştı. Şam, kariyerine ara verip ailesinin yanına Almanya’ya döndü. Tedavisi devam ediyor.

EBRU ŞAM KİMDİR?

18 Ağustos 1990 tarihinde Almanya’nın Solingen şehrinde bir Türk ailenin kızı olarak doğmuştur. Annesi Akasya Döndü Çelen, babası Özcan Şam’dır. Esra Şam adında bir kız kardeşi vardır. Babası sigortacı, annesi ise ofis yoneticisidir. Çocukluğu Almanya’da geçti. 16 yaşına geldiğinde babası bir mankenlik ajansına kaydettirmiş.

2009 yılında bir arkadaşının ısrarı ile Miss Turkey güzellik yarışmasına müracaat etmiş ve elemeleri geçince Almanya’dan İstanbul’a gelmiştir.

2009 yılında yapılan Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Türkiye’yi Miss World 2009’da temsil etti. Miss Turkey 2009 ikincisi ise yarışmaya İzmir’den katılan Senem Kuyucuoğlu oldu.

2010 yılında Oktay Kaynarca’nın başrolde oynadığı “Adanalı” adlı diziye 47nci bölümde Esra Komiser olarak katıldı. Mehmet Akif Alakurt, Selin Demiratar, Serenay Sarıkaya, Eda Özerkan, Zeynep Koltuk, Cemal Hünal, Çağkan Çulha, Umut Oğuz, Tuğçe Özbudak, Fırat Albayram, Volkan Ünal, Dolunay Soysert gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Ebru Şam, 2011 yılında “Doktorlar” dizisinin 4. Sezonunda diziye dahil oldu. Kutsi, İlker İnanoğlu, Leyla Göksun, Melike Güner, Cüneyt Türel, Yağmur Atacan, Selen Seyven, Alpay Kemal Atalan, Gülçin Santırcıoğlu gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :

2011 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)

2011 – Doktorlar 4. Sezon (TV Dizisi)

2010 – Adanalı (2. Sezon (Esra) TV Dizisi)
kaynak yeniulke
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top