Anasayfa / Gündem / Terör değil kumar bağımlılığı çıktı

Terör değil kumar bağımlılığı çıktı


Filipinler’in başkenti Manila’da perşembe günü 37 kişinin ölümüne neden olan saldırının arkasından terör değil kumar bağımlılığı çıktı. 80 bin dolardan fazla kumar borcu olan Jessie Carlos’un neden böyle bir eylemi gerçekleştirdiği henüz bilinmiyor. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmiş ancak Filipinler Devlet Başkanı bu IŞİD’in işi değil demişti.

Filipinler’de başkent Manila’da perşembe günü 37 kişinin ölümüne neden olan saldırının terörle ilgili olmadığı katliamı yapan kişinin terör bağlantısı bulunmayan bir kumar bağımlısı olduğu ortaya çıktı.

Manila polis şefi Oscar Albayalde saldrıganın 43 yaşındaki Filipinler vatandaşı Jessie Carlos olduğunu açıkladı. Polis şefi saldrıganın ailesiyle birlikte kameraların karşısına geçti. Carlos’un anna ve ababsının yanısıra eşi de basın toplantısında yer aldı. Toplantı boyunca ayakta duracak hali olmayan kadının yüzü kapatıldı.

Albayalde, “Her zaman söylediğimiz gibi bu bir terör eylemi değil. Olay, bir adamın tek başına düzenlediği eylemle sınırlı” dedi.

Maliye Bakanlığının eski çalışanı olan saldırganın üç çocuk babası olduğunu söyleyen Albayalde, 80 bin dolardan fazla kumar borcu bulunan Carlos’un son yıllarda kumar alışkanlığı yüzünden tüm mal varlığını sattığını anlattı.

Carlos’un babası,, oğlunun terörle bağlantısı olmadığını söylerken, anne de olanlar için özür diledi.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, dün yaptığı açıklmada saldırıyı terör örgütü IŞİD’in yapmadığını ileri sürmüş, ‘Bu IŞİD’in işi değil’ ifadesini kullanmıştı.

Duterte, 37 kişinin öldüğü Resort World Manila oteline yönelik saldırının failinin, aklını kaçırmış bir kişi olduğunu söylemişti.

Adamın 2 milyon dolar değerinde kumarhane fişlerini çalarak kaçmaya çalıştığını hatırlatan Duterte, ‘kullanamayacağı fişleri çalması bu kişinin aklının yerinde olmadığını göstergesi’ demişti.

Filipinler’in başkenti Manila’da perşembe gecesi geç saatlerde turistik bir otelin kumarhane bölümünde maskeli bir kişi etrafa rastgele ateş açmıştı. 37 kişiyi öldürdükten sonra intihar eden saldırganın cesedi otelin beşinci katında bulunmuştu. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top