Anasayfa / Magazin / Teoman’a eski vokalist şoku

Teoman’a eski vokalist şoku


Sanatçının vokalisti ve basçısı Ayşegül İnci, şirkete ihtarname gönderdi.

Müziği bıraktığını açıklayan Teoman’ın Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya çıkan “Teoman Konserler” adlı albümünde sesinin izinsiz kullanıldığını söyleyen sanatçının vokalisti ve basçısı Ayşegül İnci, şirkete ihtarname gönderdi.

Ayşegül İnci, Teoman’ın 4 CD‘lik albümünde yer alan Paramparça Senfoni’deki “İki Yabancı” şarkısında sesinin kullanıldığını tesadüfen öğrendiğini belirtti.

Albümü alıp dinlediğinde ise kendisinden izin alınmamasının yanı sıra kayıtta yer alan ifadeye öfkelendiğini anlatan Ayşegül İnci, “İhtarname göndermemin nedeni beni bir müzisyen olarak saymamaları ve izin almamaları

Bir de kaydın sonunda Teoman dalga geçer gibi benim ismimi söyledikten ‘Soyadını daha sonra öğreneceğim’ diyor. Halbuki ben yıllarda onunla çalışan bir vokalist ve basçıydım. Benim adımı, soyadımı bilmemesi mümkün değil. Kayıttaki o bölümü de rahatça kesebilirlerdi. Hem izin almayıp hem adımı yazmayıp hem de dalga geçer gibi kaydın sonunda Teoman’ın benim soyadımı bilmediğini söylediği bölümü kullanmışlar” diyerek duruma isyan etti. İnci, Avrupa Müzik’ten ihtarnamesine yanıt alamazsa dava açmayı planlıyor.
kaynak : objektifhaberSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top