Anasayfa / Teknoloji / Temple Run 2

Temple Run 2


Efsane oyunun yeni versiyonunu geldiği gün inceledik. Karşınızda Android için Temple Run 2 incelemesi.

temple run 02 img 1

iOS ve Android platformlarını kasıp kavuran Temple Run oyunun halefi olan Temple Run 2, geçtiğimiz günlerde iOS için çıktı. Android kullanıcıları, Temple Run 2’ye kavuşmak için ilkinde olduğu kadar uzun süre beklemek zorunda kalmadı. Aradan yalnızca bir hafta geçtikten sonra bugün Android için de çıktı. Ben de oyunun bir an evvel incelemesini yazabilmek için çıktığı saniye indirip oynamaya başladım. Patrona iş için oyun oynadığımı anlatmak biraz oldu ama nihayet sonunda yola geldi. Tabii ben teknoloji editörü olduğum için şanslıyım, sizler okulda ya da iş yerinde hangi bahaneyle hocanızı ya da patronunuzu kandırırsınız onu bilemem.

Mekanik
Oyundaki amaç ve oynanış şekli temel olarak ilk Temple Run’la aynı. Temel olarak diyorum çünkü tamamıyla da aynı değil. Örneğin puan toplamak için yine dur durak bilmeden koşuyorum, engelleri aşmak için zıplıyorum, eğiliyorum veya karakterimi sağa sola yatırıyorum ama olası bir yanma ihtimaline karşı eskisinde olduğu gibi kanat açma mekaniği yok.

temple run 02 img  03

Bunun yerine öldükten sonra bir ekran çıkıyor ve bana karakterimi canlandırmak isteyip istemediği soruyor. Bu işi hayrına yapmıyor elbette. Kaldığım yerden devam edebilmem için topladığım sikkelerin (Coin) yanında ikinci bir puanlama sistemi olan mücevherlerden (Gem) kullanmam gerekiyor. Yandığım zaman canlanabilmek için bir adet mücevher harcamam gerekiyor ancak aynı oyunda daha çok yandıkça istediği mücevher sayısı da katlanarak artıyor. Örneğin aynı oyunda ikinci kez mücevher kullandığımda 2 tane kullanmam gerekiyor.

temple run 02 img  2

Benden size bir tavsiye mücevherleri uzun bir süre karakteri yeniden canlandırmak için kullanmayın. Çünkü aynı sikkelerle olduğu gibi karakterin özelliklerin geliştirmek için de kullanabiliyoruz. kaynak techno-labs
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top