Anasayfa / Gündem / Tarlada başladı, hastanede devam etti!..

Tarlada başladı, hastanede devam etti!..


AKSARAY’ın Çekiçler Köyü’nde çiftçi ve çobanların koyun otlatma yüzünden tarlada başlayıp, hastanede devam eden kavgada 10 kişi yaralandı.

Hastanedeki kavga anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Aksaray merkeze bağlı Cankıllı Köyü’nde oturan Mikail Yeni (22) ve akrabası İsmail Yeni(24), bugün sabah saatlerinde koyunlarını komşu köy olan Çekiçler Köyü’nde otlattığı sırada, iddiaya göre hayvanlardan bazıları Hasan Ergün (44) ve Bilal Ergün’ün (52) tarlasına girdi. O sırada tarlada çalışan Hasan Ergün, Bilal Ergün ve yanında bulunan İbrahim Ergün (21), Hamza Ergün (22), İbrahim Ergün (41) tepki gösterdi.
haber detay h302052550342_2

İddiaya göre iki grup arasında çıkan kavganın ardından dövülen Mikail Yeni ve İsmail Yeni, kendi köylerine döndü. Ardından yakınları tarafından Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bu sırada diğer grup da, sağlık raporu alıp şikayette bulunmak için aynı hastaneye geldi. Ergün grubundaki 5 kişi, hastane kantinin önünde Mikail ve İsmail Yeni’nin yakınları Hacı Ali Yeni (50), Eyüp Yeni (30), Ali Yeni (42) ile karşılaştı. İki grup arasında burada çıkan tartışma kavgaya dönüştü. İki grup kantindeki taburelerle birbirlerine saldırdı. Kavga anı güvenlik kamerasına yansıdı. Güvenlik güçlerinin müdahalesiyle sona eren ikinci kavgada ise 8 kişi yaralandı. Yaralılar, hastanede tedavi altına alındı. Yaralıların tedavisinin ardından gözaltına alınacağı belirtildi. kaynak hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top