Anasayfa / Gündem / Son Dakika Irmak Bebeğin Katili Öldü’mü?

Son Dakika Irmak Bebeğin Katili Öldü’mü?


Son Dakika… Hikmet Aktürk’ün Kaldığı Cezaevinde Öldürüldü’mü? Cezaevinden açıklama…

haber-detay-h768104604635

Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Türkiye’nin gündemine oturan 4 yaşındaki Irmak Kupal’ın katil zanlısı Hikmet A.’nın cezaevinde öldürüldüğü iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

MÜGE ANLI’NIN PROGRAMINDA İTİRAF ETMİŞTİ…
Manisa’da 4 yaşındaki Irmak Kupal’ın kaybolmasından sonra canlı yayında suçunu itiraf eden Himmet A.’nın, talihsiz kıza tecavüz ettiği, ardından eliyle boğduğu Adli Tıp raporuyla kesinleşti. Manisa’nın Alaşehir
İlçesi’nde Himmet A.’nın, 4 yaşındaki Irmak Kupal’a tecavüz ettiği, ardından eliyle boğduğu Adli Tıp raporuyla da kesinleşti. İncelemede, Himmet A.’nın DNA’sı ile tecavüze uğrayan Irmak’tan alınan sperm örneklerinin DNA’sı aynı çıktı.

TELEVİZYONDA İTİRAF ETMİŞTİ Alaşehir’de gündelik işlerde çalışan 44 yaşındaki Bilal Kupal ile 27 yaşındaki Suriye Kupal çiftinin Menderes Mahallesi, Elmadağ Caddesi, 2 Sokak’taki evlerinin önünde oynayan kızları Irmak Kupal, geçen 14 Ekim’de ortadan kayboldu. Arama çalışmalarına rağmen minik Irmak bulunamadı; baba Bilal Kupal’ın şüphelendiğini söylediği Himmet A. ise katıldığı televizyon programında suçunu itiraf etti. Türkiye’yi şoke eden itiraftan sonra Himmet A.’nın gösterdiği bölgede üç gün arama yapıldı. Evine 2 kilometre uzaklıkta ilk olarak Irmak’ın ayakkabıları bulundun, ardından da bağ içerisinde cesedi bulundu.

ADLİ TIP İNCELEMESİ HEM ÖLÜM NEDENİNİ HEM DE TECAVÜZÜ KESİNLEŞTİRDİ Alaşehir’de toprağa verilen Irmak Kupal’a İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin sonuçları da belli oldu. Otopsi raporuna göre, Irmak’a tecavüz edildiği, elle boğularak öldürüldüğü ve ters ilişkiye girilmek istendiği, bu sırada da iç organlarına zarar verildiği saptandı. Ayrıca, Himmet A.’nın DNA’sı ile tecavüze uğrayan Irmak’tan alınan sperm örneklerinin DNA’sı aynı çıktı. Otopsi raporunun soruşturmayı yürüten Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildği öğrenildi.

Irmak Kupal cinayeti ile tüm Türkiye’yi tarifsiz duygulara boğan Himmet Aktürk önce Minik Irmak’a cinsel istismar edip, daha sonra da vahşice hislerle öldürmüştü. küçük Irmak’ın ailesi kayıp şikayetinde bulunmuştu. Bir yandan emniyet güçleri Irmak’ı ararken bir yanda da ailesi Müge
Anlı’nın programından yardım çağrısında bulunmuştu.

Programa katılmaları ile beraber aile, komşuları Himmet Aktürk’ten şüphelendiklerini dile getiren ailenim şikayetinden sonra Himmet Aktürk Programa gelerek kendini savunmuştu, ilerleyen günlerde baskılara dayanamayarak suçunu reklam arasında itiraf etmişti. Himmet Aktürk’ün suçunu itiraf etmesinin ardından hazır bekleyen polisler Himmet Aktürk’ü orada yakalayarak tutukladılar.

HİMMET AKTÜRK ÜN ÖLDÜĞÜ İDDİALARI DOĞRU MU?
İnsanlar Himmet Aktürk öldü mü? diye meraklandılar. Ancak bu konuşmalar gerçeği yansıtmıyor. Himmet Aktürk’ün cezaevinde kendini yaraladığını ve revire kaldırıldığına dair iddialar da var fakat resmi kaynaklardan bu yönde gelen herhangi bir açıklama yok. Himmet Aktürk işlediği suç için hakim karşısına geçecek ve yargılanacak. Bugün ise yargılanma ile ilgili yeni bir haber geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 4 yaşındaki Irmak Kupal’ı öldüren zanlı Himmet Aktürk’ün yargılanacağı davaya müdahil olacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, minik Irmak’ın ailesine hem psikososyal hem de ekonomik olarak destek sağlayacak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatları da davaya müdahil olarak, katil zanlısı Himmet A.’nın en ağır cezayı alması için çalışma yapacak. kaynak mynetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top