Anasayfa / Magazin / Şok Cinsiyet Değişikliği Sonrası Bomba İtiraflar!

Şok Cinsiyet Değişikliği Sonrası Bomba İtiraflar!


Geçtiğimiz günlerde cinsiyet değişikliği için bıçak altına yatan ünlü oyuncu Nil(Rüzgar) Erkoçlar gündeme bomba gibi düştü.

Geçtiğimiz günlerde cinsiyet değişikliği için bıçak altına yatan ünlü oyuncu Nil(Rüzgar) Erkoçlar gündeme bomba gibi düştü.Ünlü oyuncu cinsiyet değişikliği sonrası oldukça zor günler geçirdi.Rüzgar Erkoçlar ölüm tehditleri bile aldı.Ünlü oyuncu yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra şok bir yazı kaleme aldı.

Cinsiyet değiştiren ünlüler arasında bir numaralı listede yer alan ünlü oyuncu Nil Erkoçlar geçtiğimiz zaman diliminde cinsiyet değiştirmiş ve gündem bomba gibi oturmuştu.Ünlü oyuncu cinsiyet değiştirdiği için büyük bir tepki almış ve eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.Ünlü oyuncu daha da ileri giderek ölüm tehditleri almıştı.

Ünlü oyuncu Nil(Rüzgar) Erkoçlar erkeklik dürtüleri çok ağır bastığı için bıçak altına yatmış ve cinsiyet değişikliğinde bulunmuştu.Ünlü oyuncu sırf erkeklik uğruna her şeyi göze aldı ve cinsiyet değiştirdi.Ünlü oyuncu cinsiyet değişikliğinden sonra çok ama çok zor günler geçirdi.Nil yani şimdi adıyla Rüzgar Erkoçlar cinsiyet değişikliğinde yaşanan süreci ilk kez kaleme aldı. Ünlü oyuncu T24.com adlı sitede yazısını yayınladı.İşte detaylar…

‘Empati kurmalıyız’

Erkoçlar satılarında, “Aslında dışladığımız, ötekileştirdiklerimiz de biziz. Belki o kadar cesaretimiz olmadığı için olamadığımız parçalarımızız. Bence insanlar biraz da olsa empati kurmalı dünyadaki her olayla. Başka bir insanın hissettiği, aslında siz de olabilirsiniz. Ama bizimle uyumlu olmayanları hemen iteliyoruz. Bir durumu illaki ailemiz, yakınımız veya kendimiz mi deneyimlemeliyiz… Hayır. Empati kurmak için yetiştirilme tarzımızdan, aile yapımızdan ve küçüklükten beynimize yüklenen kodlardan, tabulardan bağımsız bakabilmeliyiz hayata. Olan bir şeyi yadırgayamayız, görmezden gelemeyiz” cümlelerine yer verdi.

Engelsiz hayat

Cinsiyeti belirlemede beynin önemli bir faktör oynadığını ifade eden Erkoçlar, yazısında 1965’de ikiz olarak doğan Reimer kardeşlerin hikâyesine de yer verdi.

Yaşıtlarının geleceklerini kurmaya başlarken, kendi gibi olanların sıfırdan bebek gibi hayata gözlerini açtığını belirten Erkoçlar, daha rahat nefes alabileceği ve engellerin olmadığı bir hayat istediğini dile getirdi.

‘Biz her rengiz’

Erkoçlar satırlarında, “Belki insanlar kızdı LGBT aktivisti olmadığım, yürüyüşlerde en önde pankart taşımadığım ya da trans gruplarına üyeliklerim olmadığı için. Bir şeyin, tek bir şeyin parçası olarak hissetmiyorum.

Çünkü bence bu da ötekileştirmek olur. Ben hayatımı sadece buyum diye yaşayamam ki. Sadece özgürlüğümün peşinden gittim. Biliyorum ne yanlışız, ne de yalnız. Hiçbirimiz, başkalarının bizim için istedikleri hayatları yaşamak için bu hayata gelmedik. Çekin mahmuzlarınızı üzerimizden. Biz her rengiz, her sesiz” dedi. kaynak siirtajansSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top