Anasayfa / Gündem / Seval Akbaba yaşamını yitirdi…

Seval Akbaba yaşamını yitirdi…


Bir süredir kanser tedavisi gören sunucu Seval Akbaba yaşamını yitirdi…

haber detay h7226928

TRT haber’de yayınlanan “Sokak Lezzetleri” programının sunucusu Seval Akbaba yaşamını yitirdi. Kanser tedavisi gören sunucuyla ilgili acı haberi yapımcı arkadaşı Tunahan İlbars Facebook’tan duyurdu İlbars acı haberi sayfasında bu notla paylatı:

“Bundan bir kaç yıl önce girdi hayatıma. Önce sunucumdu… Sonra, dostum, can yoldaşım, sırdaşım ve kardeşim oldu. bugün o kardeşimi kaybetmenin tarifsiz acısını yaşıyorum… Bir çok insan için öldükten sonra arkasından güzel şeyler söylenir. Kimi doğrudur, kimi abartıdır. Ancak Seval, şu üç günlük dünyada tanıdığım en temiz, en dürüst ve en iyi insanlardan biriydi. ‘Kanatsız melek’ tanımı en çok O’na yakışırdı. Belki de bu kirli dünya O’nun gibi melek ruhlu birine fazla geldi. Söylenecek, anlatacak o kadar çok şey var ki… Velhasıl seni hep bu fotoğraftaki gibi hatırlayacağım güzel arkadaşım. O sıcacık, içten, gülen gözlerinle… Hayatımıza hep güzel şeyler kattın, yüce Rabbim de ahirette sana nice güzellikler nasip etsin… Seni çok seviyorum…” kaynak milliyet

SEVAL AKBABA KİMDİR?

Seval Akbaba, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Zonguldak’ta bir köy okulunda bir buçuk yıl müzik öğretmenliği yapmıştır. Ama İstanbul’a dönme kararı alınca öğretmenlik serüveni yarım kalmıştır. İstanbul’a döndüğünde bir ajansa kayıt olmuş ve reklam oyunculuğu yapmaya başlamış. Birçok reklam filminde oynamış, modellik yapmış. Ardından bir yayınevinde reklam müdürlüğü görevini üstlenmiştir. O da yetmemiş kendi tasarım ajansını kurmuş. Derken bir gün bir yemek programı evine konuk olmuş ve tam beş çeşit yemek yapmıştır. Tarifleri büyük ilgi görmüş. Ve sonunda ait olduğu mesleği bulmuştur. TRT Türk’te yayımlanan “Sokak Lezzetleri” programını sunması için teklif gelmiştir…Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top