Anasayfa / Gündem / Seri cinayet zanlısı her yerde aranıyor!

Seri cinayet zanlısı her yerde aranıyor!


İstanbul Tuzla’da tarih öğretmenini öldürmekle suçlanan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz’in 3 yıl önce Ankara’da işlenen iki cinayet nedeniyle de arandığı ortaya çıkmıştı.

haber detay h65645132613513

Atalay Filiz’in kayıp Rus sevgilisini de öldürmüş olabileceği düşünülüyor. Soruşturmayı İstanbul polisi dışında, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve MİT de takip ediyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz’i yakalayabilmek için özel ekip kurdu. Zanlının yeni görüntüsü de ortaya çıktı. Cinayet sonrasında bavulla birlikte yürürken görüntülendi. Polis güvenlik kameralarını inceliyor, ihbarları değerlendiriyor. Zanlının başka cinayetler işlemiş olabileceği araştırılıyor.
fft31_mf7827344
Bölgedeki faili meçhul cinayet dosyaları da raftan indirildi. Bu dosyalarından biri, şubat ayında Maltepe – Cevizli’de bavul içinde bulunan bir kadın cesedi. Yabancı uyruklu bir kadına ait olduğu tahmin edilen cesedin kimliği tespit edilememişti.

Polis’in araştırmasına göre, Atalay Filiz’in Rus sevgilisi Olga Seregina da Fransa’da kayboldu. Olga Seregina’nın kayıp bilgileri Interpol’ün sayfasında yer alıyor. Belirgin özellik olarak kayıp genç kadının bileğindeki dövme izi gösteriliyor.
haber detay h8564866145636
“OYUNU BEN KURUYORUM”
İstanbul polisi şüpheli Atalay Filiz’in son olarak bir minübüsten inerken görüldüğü Pendik-Kaynarca’yı mercek altına aldı. Filiz, görüntülerde bir bavul taşıyordu. Polise göre, bavul küçük. Bu nedenle öldürülen Fatma Kayıkçı’nın cesedinin bu bavulla taşınma ihtimalinin düşük olduğu düşünülüyor. Atalay Filiz’i tanıyan herkesin ifadesi alınıyor.
fft31_mf7828237
İfadesine başvurulan bir kişi, katil zanlısının kendisine, “Hayat bir oyun. Oyunu ben kuruyorum. Bazı kişiler zaman zaman oyundan çıkıyor. Onlar için game over oluyor” dediği belirtildi.

MİT DE OLAYI TAKİP EDİYOR
Soruşturmayı İstanbul polisi dışında, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve MİT de takip ediyor. 29 yaşındaki Atalay Filiz’in, sahte pasaportla Yunanistan’a geçmeye çalıştığı, Edirne’nin Keşan ilçesinde Yunanistan plakalı bir araçtan indiği yönündeki söylentiler, emniyet birimlerini harekete geçirdi.

Keşan Emniyet Müdürlüğü, ilçede tüm mobese ve karayolu üzerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

ZANLININ İZMİR’E KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ
Öte yandan Atalay Filiz’in geçen pazar günü İzmir’e gittiği, Buca’da bir markette alışveriş yaptığı ve Güvenkent’te tek kişilik ev kiralamaya çalıştığı öne sürüldü.

Furkan Altın sahte kimliğini taşıyan katil zanlısının cep telefonu kullanmadığı ve yıllardır yakınlarıyla görüşmeyip hiçbir resmi kuruma gitmediği için tüm teknik takiplerden kurtulduğu öğrenildi. kaynak ntv

kaynak ntvSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top