Anasayfa / Ekonomi / Sera’dan Bodrum’a 100 milyon dolar yatırım

Sera’dan Bodrum’a 100 milyon dolar yatırım


Bodrum Yalıçiftlik’te 100 milyon dolar yatırımla hayata geçen Barbaros Reserve-Bodrum Residences, 49 yıllığına devre tatil modeliyle satışa çıktı. Metrekaresi 5 bin 500 $ olan süitler, geceliği 1000-1200 euro’ya kiralanabilecek

TAV Havalimanları Holding, TAV İnşaat ve İDO’nun ortağı olan Sera Group, Bodrum’da rezidans yatırımını hayata geçiriyor. Sera Group’un yüzde 50 ortaklığının olduğu Peska Turizm Yatırım ile Bodrum-Yalıçiftlik’te 100 milyon dolar yatırıma imza atıyor.

Peska Turizm’in sahip olduğu 49 yıllık üst hakkı ile devre tatil modeli sunacak projedeki süitler Kempinski Barbaros Bay Hotel’in hizmetlerinden faydalanabilecek. Projede ayrıca residanslar kullanılmadığı dönemlerde kiraya verilebilecek. Sera Group CEO’su Ahmet Ozan Şener, Barbaros Reserve-Bodrum Residences’in komple mobilya ve beyaz eşya donanımlı 42 özel suitten oluştuğunu, bu suitlerin 49 yıllığına devre tatil modeliyle satışa sunulduğunu söyledi.

Projenin ilk fazının 50 milyon dolar yatırımla hayata geçirildiğini anlatan Şener, süitlerin Haziran 2018’de teslim edileceğini ifade etti.

340-740 metrekare arasında değişen süitlerin metrekare fiyatının 5 bin 500 dolardan başladığını söyleyen Şener, kiralamaların ise gecelik 1000-1200 euro gibi fiyatlarla yapılabileceğini dile getirdi.

‘Sezon uzamalı’
Sera Group CFO’su Damla Şener Akkaynak ise, kira gelirlerinin minimum yüzde 60’ının daire sahiplerine verildiğini belirterek, bu oranın yüzde 70’e kadar çıkabildiğini söyledi. Şener Akkaynak, kalan kısmının ise Kempinski işletmesinin genel giderleri olduğunu ifade etti.

Sera olarak pek çok yatırıma imza attıktan sonra kendilerinin de geliştirici olmasını istediklerini anlatan Ahmet Ozan Şener, Bodrum’da Kempinski’nin 12 yıllık tecrübesinden de yararlandıklarını söyledi. Kiralama sistemini, Bodrum’da sezonu uzatmak için de kullanacaklarını anlatan Şener, “Bodrum artık büyük bir şehir gibi. Okul, hastane, AVM her türlü ihtiyacı var. Biz bu nedenle tasarımımızı kış sezonunu da düşünerek yaptık. Her dairenin alttan ısıtma gibi kış sezonu için de donanımı var. Bodrum sezonu kesinlikle uzamalı” diye konuştu.

Helikopter pisti de var
Barbaros Reserve-Bodrum Residences, Yalıçiftlik Mevkii’nde Kempinski Barbaros Bay Oteli’nin yanında yer alıyor. Süit sahipleri; otelin 6 bin metrekare’lik spa, Kids Club, 6 adet restaurant gibi otel hizmetlerinden faydalanabilecek. Ayrıca özel tekne, Bodrum Marina’ya deniz shuttle, havalimanı karşılama hizmetleri gibi ekstra servislerden yararlanılabilecek. Projenin helikopter pisti de bulunuyor. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top