Anasayfa / Sağlık / Şeker Hastalarına İki Müjde Birden!

Şeker Hastalarına İki Müjde Birden!


Ağızdan alınan insülinin üretimine yeniden başlandığı ve iğnesiz kan şekeri ölçümünü sağlayan cihazın da yolda olduğu açıklandı.

seker-mujde

Almanya’nın Münih kentindeki Schwabing Kliniği’nin Diyabet Diyet Merkezi Müdürü Hedwig Rauch, Türkler için düzenlenen hususi diyabet bilgilendirme toplantısında konuştu.

Rauch, ağızdan tahsil edilen insülinin üretimine tekrardan başlandığını ve kola takılan mikroçiple, iğnesiz kan şekeri ölçümünü verici cihazın önümüzdeki ay sektöre çıkarılacağını müjdeledi.
Rauch, “Aldığımız duyumlara oranla bir Amerikan şirketi ağız ensülinleri üretimini tekrardan başlatmış. Özellikle iğneden korkanlar için fazla aşırı sorunsuzca bulunan bu metodun sene sonuna kadar Almanya’da da yayılacağını düşünüyoruz” dedi.

Günde üç- dört defa kan şekerini ölçmek mecburiyetinde kalan şeker hastalarının bu dertten de kurtulacağını söz eden Hedwig Rauch, “Kola takılan ve 14 günde bir değiştirilen mikroçip ve bunu tarayıp kan şekerini ölçen yeni cihaz yardımı ile şeker hastaları kocaman bir yükten kurtulacak. Abbott İlaç Firması’nın önümüzdeki ay sektöre süreceği bu sistemin her biriminin takribî 60 Euro olması nedeni ile hastalık kasaları vakaya pek sıcak bakmıyor, lakin uyum İnternet üstünden hususi şekilde sipariş verilebilecek“ halinde konuştu. kaynak: haber8
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top