Anasayfa / Dünya / Şehrin Göbeğinde Aranıyor!..

Şehrin Göbeğinde Aranıyor!..


Özel eğitilmiş köpeklerle donatılan Fransız polisi Fransa’nın başkenti Paris’in tam da göbeğinde kaplan aramaya başladı.

paris in gobeginde kaplan panigi 4974579

Olay bir kadının Paris’in doğusundaki Montevrain semtindeki bir otoparkta bir kaplan gördüğünü polise ihbar etmesiyle başladı. Le Parisien’in haberine göre, başka semt sakinlerinin de kaplanı görerek uzaktan görüntülemesi üzerine polis, yerden özel eğitimli köpekler ve uzmanlarla, havadandan termal dedektörle arama yapabilen bir helikopterle kaplan araması başlattı.

Bu arada polis Montevrain ve çevresindeki iki semtin sakinlerine sokağa çıkmama ve evlerinin kapı ve camlarını kapalı tutma uyarısı yaptı.

Çocuklar ise okullarına ebeveynleri tarafından servis veya özel otomobillerle getirilip götürülüyor ve çocukların okuldan dışarı çıkmalarına izin verilmiyor.

Dün akşam geç saatlere kadar yapılan aramalarda kaplanın bazı izlerine rastlandı. Yetkililer izlerden hayvanın genç bir kaplan olduğu sonucuna vardı.

Geç saatlerde durdurulan arama bu sabah erken saatlerden itibaren tekrar başlatıldı.

Montevrain Belediyesi, kaplanın nereden geldiğinin bilinmediğini açıkladı. Belediye yakın bölgede hiçbir sirk bulunmadığını belirtirken, Paris’teki ünlü Disneyland da bünyesinde hiç kaplan bulunmadığını duyurdu. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top