Anasayfa / Gündem / Şehit uzman çavuş, gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit uzman çavuş, gözyaşlarıyla uğurlandı


Mardin’nin Artuk İlçesi’nde şehit düşen 40 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ergün Karaca, memleketi Adana’nın Kozan İlçesi’ne bağlı Postbasakal Köyü’nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

haber detay h22015172009_1

MARDİN’de, PKK’lı teröristlerin dün akşam servis aracına bombalı saldırısında şehit olan uzman çavuş Ergün Karaca için bugün uğurlama töreni düzenledi. Şehidin eşi, çocukları ve yakınlarının katıldığı törende, Emel Karaca eşini asker selamı ile uğurladı. Şehidin cenazesi törenden sonra toprağa verilmek üzere memleketi Adana’nın Kozan ilçesine gönderildi.

Merkez Artuklu ilçesi Kayacan Mahallesi Midyat yolunda dün akşam yol kenarında bulunan çöp konteyneri içerisine teröristler tarafından yerleştirilen bombanın, askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan uzman çavuş Ergün Karaca için Mardin Selen kışlasında uğurlama töreni düzenlendi. Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan ve Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel’in de katıldığı törene, şehidin eşi Emel, çocukları Ali ve Furkan Karaca da katıldı.
haber detay h015172009_7
Şehidin özgeçmişinin okunması ve dini vecibelerin yerine getirilmesinden sonra cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Adana’nın Kozan ilçesine gönderildi. Şehit Ergün Karaca’nın eşi Emel Karaca eşinin tabutunu asker selamı ile uğurladı. Şehit Karaca için düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı, törene katılanlar gözyaşlarını tutamadı.

ADANA’DA TOPRAĞA VERİLDİ

Mardin’nin Artuk İlçesi’nde şehit düşen 40 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ergün Karaca, memleketi Adana’nın Kozan İlçesi’ne bağlı Postbasakal Köyü’nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
haber detay h22015172009_13
Mardin’deki törenin ardından Adana’ya gönderilen evli ve 2 çocuk babası şehit Uzman Çavuş Ergün Karaca’nın cenazesi ilk olarak Postkabasakal Köyü’ndeki baba ocağına getirildi. Cenazenin eve gelmesiyle anne 70 yaşındaki Nadiriye Karaca ile şehidin yakınları ağıtlar yaktı. Babası Cumali Karaca’yı 7 yıl önce kaybeden şehit Uzman Çavuş Ergün Karaca’nın cenazesi daha sonra tören için köy meydanına getirildi. Buradaki törene Adana Valisi Mustafa Büyük, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 6’ıncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, askeri ve mülki erkan ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Törende şehidin 4 aylık hamile eşi Emel Karaca ile çocukları 11 yaşındaki Ali Turan ve 8 yaşındaki Furkan Karaca’yı yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Şehidin annesi Nadiriye Karaca ise ağıtlarıyla herkesi ağlattı.

17 yıldır uzman çavuş olduğu belirtilen Ergün Karaca’nın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından götürüldüğü köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehidin çocukları, mezar başında bekleyip babalarına son kez baktı. kaynak bugun
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top