Anasayfa / Gündem / ‘Şehit olduğumuz gün bizim düğünümüzdür’

‘Şehit olduğumuz gün bizim düğünümüzdür’


Önceki gün Şırnak Cizre’de şehit olan 3 güvenlik görevlisi Sivas, Gaziantep ve Balıkesir’de uğurlandı. Şehitlerden Ömer Güney’in 6 gün önce paylaştığı “şahadet mesajı” ise yürekleri dağladı

haber detay h8794867554794_64

Şırnak Cizre’de, teröristlerin silahlı saldırısında şehit olan polis memurları Taner Cinpolat (25) ve Ömer Güney (24) ile Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ahmet Semerci (29) son yolculuklarına uğurlandı. Şehit, Güney’in naaşı memleketi Sivas’ta, Cinpolat’ın cenazesi Gaziantep’te ve Astsubay Semerci’nin naaşı da Balıkesir Sındırgı’da binlerce vatandaşın katılımıyla toprağa verildi.

RÜYASI GERÇEK OLDU

Cizre’de şehit düşen polis memuru Ömer Güney’in, cep telefonu üzerinden arkadaşıyla mesajlaşırken yazdığı sözler ise yürekleri dağladı. Arkadaşının, “Kardeş, rüyamda seni gördüm. Cizre’ye yolum düşüyor. Seni arıyorum. Kafedeyim diyorsun. Herkes orada, seni görmeye gelmiş. Sen de bir yakışıklısın, üstün başın tertemiz. Düğün masası gibi” mesajına yanıt veren Güney, “Bizim düğünümüz şehadet şerbeti içtiğimiz gün” yanıtını veriyor. 25 Ocak’ta mesajı paylaştığı çocukluk arkadaşı Alperen Keleş ise Güney’in özel harekâta kendi isteğiyle geçtiğini belirterek, “Şehit olmayı istiyordu, istediğine ulaştı. Ben onun adına mutluyum kardeşimiz için, Ömer’imiz için mutluluk verici bir şey” diye konuştu.

‘BİN TANER CİNPOLAT YETİŞTİRECEĞİZ’

Gaziantepli Özel Harekât Polisi Taner Cinpolat’ın İstanbul’da hemşire olan yakını Leyla Cinpolat sosyal medya hesabından teröre meydan okudu. Cinpolat, ‘Bir Taner Cinpolat şehit oldu. Ama ben ve ailem, vatan için bin Taner Cinpolat yetiştireceğiz vatan sağ olsun’ diyerek teröre gözdağı verdi. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top