Anasayfa / Gündem / Şehit annesinin feryadı askeri ağlattı

Şehit annesinin feryadı askeri ağlattı


Şehit annesinin oğlunun kabristanı başında “Oğlum fabrikada çalışıyordu, sigortası yatmadığı için uzman erbaş oldu, 2 yıl sonra şehit oldu. Yaktı bizi hala dün gibi ciğerim yanıyor” diye feryat etmesi yanı başındaki askeri de ağlattı.

haber detay h6874631706881

Jandarma Uzman Erbaş Alper Öçay, 2003 yılında Bingöl’ün Yayladere mevkiinde bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit oldu. Anne Türkan Öçay (64) tam 13 yıldır her cuma ve her bayramda oğlunun kabristanını ziyaret ediyor.

Ramazan Bayramı’nda da oğlunu yalnız bırakmayarak kabri başına gelen Öçay’ın feryadı herkesi duygulandırdı.

Anne Öçay, oğlunun kabri başında onun fabrikada çalıştığını, ancak sigortası yatmadığı için işi bırakıp uzman erbaşlık sınavına girdiğini ve 2 yıl sonrada evlendikten 6 ay sonra şehit olduğunu belirterek, “Ciğerim yanıyor aradan tam 13 yıl geçti, ancak hala dün gibi. Yeni şehit haberleri geldikçe benim oğlum yeniden şehit olmuş gibi oluyor. Onun şehit olması bizi yaktı. Gelinin de oğlumdan sonra evlenmesi daha da acı oldu. Artık analar ağlamasın” diyerek feryat etti.

Ramazan Bayramı nedeniyle şehitlikte görev alan ve şehit annesi Türkan Öçay’ın yanı başında duran Uğur Al adlı bir asker ise annenin bu feryadını duyunca gözyaşlarını tutamadı. Asker daha sonra anneyle birlikte de dua etti.

ŞEHİT ANNESİNİN FERYADI ASKERİ AĞLATTI ADANA'DA ŞEHİT ANNESİNİN...
kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top